Věstonická venuše

V úterý 14. ledna 2020 jsme v rámci vyučování jeli do Archeoparku v Pavlově.

Sraz jsme měli na autobusové zastávce v 7:20. Cesta ubíhala celkem rychle. Když jsme dorazili na místo, překvapila nás stavba svým neobvyklým stylem.

Přivítaly nás velmi milé lektorky, které nás provázely celým programem. Byli jsme rozděleni do 2 skupin. Nejdřív jsme hledali v expozici lístečky, ze kterých jsme museli poskládat text o venuších. Některé informace tam ale chyběly, a tak na nás čekala další hra, při které jsme museli po jednom běhat po expozici a informace hledat a doplňovat je.  Vyrobili jsme si své vlastní Věstonické venuše a nakonec nás čekal krátký test a film o archeologických nálezech v okolí Pavlova a Dolních Věstonic.  Po celém programu jsme si mohli projít znovu celý park, který jsme měli jenom pro sebe. Nejvíc se nám líbilo, že jsme tam mohli běhat.

Poté jsme vyrazili směr Dolní Věstonice a zdolávali mnoho kopců. Ušli jsme 3,5 km

a po cestě jsme se zastavovali u informačních tabulí, na kterých jsme zjišťovali, jaké předměty se na tom konkrétním místě našly. Cesta byla skvělá, uběhla rychle a potom už nás čekal návrat autobusem zpět do Mikulova.

Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další!


Za třídu 6. B Adéla Šafránková, Julie Moravcová a Lucie Nováčková

© 2011 - WINY, s.r.o. hosting & webdesign