Hokejový turnaj

V pátek 27. 1. 2023 všichni ti, kteří ve světovém měřítku v hokejové branži něco znamenají, zaměřili svoji pozornost na souřadnice 48.8040128N, 16.6311869E. Vy poměrů znalí víte, že se jedná o proslulou líheň hokejových talentů obého pohlaví, tedy školní kluziště ZŠ Mikulov, Hraničářů 617 E.

V onen výše uvedený termín od 8:30 ihned po slavnostním zahájení byla spuštěna hokejová událost roku, Hokejový turnaj o putovní čepel ředitele školy. A i když se jednalo teprve o druhý ročník tohoto hokejového klání, putovní čepel  nebyla bohužel  zatím spatřena a pátrání po ní stále pokračuje. Tato drobná nesrovnalost ale neměla žádný vliv na kvalitu výkonů předváděných na ledové ploše.

Na turnaj bylo generálními managery týmů přihlášeno 6 družstev do hlavní soutěže a pedagogické družstvo Teachers from Rangers, které jako každým rokem hrálo mimo soutěž a jež bylo srovnávacím lakmusových papírkem pro výkonnost žákovských družstev. Turnaj se hrál systémem každý s každým na 2 x 5 minut a vzhledem k počtu přihlášených týmů proběhlo celkem 21 zápasů. S přihlédnutím k faktu, že se jedná o mezinárodní turnaj (byli přítomni hráči z Ukrajiny, Slovenska, Rumunska a samozřejmě z Česka), který byl zvukem i obrazem šířen online po celém přilehlém sídlišti, museli jsme věnovat velkou pozornost také výběru vhodného speakra a komentátora. Byli osloveni a na konkurz pozváni takoví matadoři mluveného slova jako jsou Záruba, Vichnar či Dusík. Všechny však o třídu předčil Martin „Mikrofon“ Beneš (toho času slyšitelného ze stanice 9. A), se kterým byla podepsána smlouva a který se své úlohy zhostil na výtečnou. Nutno ovšem dodat, že kvalita něco stojí a dle kuloárových zpráv bude škola nucena požádat zřizovatele o mimořádnou dotaci. O pitný režim pro hráče se tradičně na vysoké úrovni sponzorsky postarala společnost The Carlo´s school kitchen a věcné ceny dodala 1. 3D Printing.

První buly vhodil a první zápas odpískal jeden z nejuznávanějších arbitrů hokejových kluzišť, Portugalec Rolando. Správně tušíte, že v takových podmínkách hráčky a hráči předváděli pouze a jen špičkové výkony. Od první minuty se na ledové ploše strhla velká hokejová bitva, ve které neexistoval ztracený puk, neubránitelný útočník, nepřekonatelný obránce a nedosažitelný gól. Všichni na ledové ploše podávali výkony takové úrovně, že osobní maximum byla nejnižší hodnota. Byli jsme svědky litých bojů, technických fines a dechberoucích kombinací. Každý zápas měl své osobní kouzlo a hráči v nich nechávali celá svá sportovní srdce. Zaplněné ochozy bouřily, řvaly a jásaly nad předváděnou hrou takovým způsobem, že se pořadatelská agentura obává pokuty za rušení denního klidu. A i když všechny  zápasy byly vynikající, přece jenom si dovolím zmínit jeden výjimečný, a to  mezi  družstvy 6. A, B  a 7. A. Takticky vyspělé  výkony, kde výborné osobní technické dovednosti hráčů byly dány na oltář týmového projevu družstva a znamenaly jednu z největších ozdob turnaje. Všechny zápasy se nesly v duchu nesmiřitelných bojů, a i když došlo k drobným oděrkám, všechny souboje byly vedeny fairplay. To ale neznamená, že nedocházelo k porušování pravidel. Nejtrestanějším hráčem celého turnaje se třemi trestnými půlminutami se stal hráč Teachers, Jarda „Zvedák“ Jeřábek, který si mimo led postál za přísně trestanou hru pukem nad úrovní ledu.

Celý turnaj se jako každoročně povedl a z úst zahraničních pozorovatelů a scoutů byla na adresu hokejistů slyšet pouze slova jako: perfect, amazing, absolutely unbelievable apod. A kdože zvedl nad hlavu imaginární momentálně hledanou zlatou čepel? Výsledky turnaje i s bodovými zisky uvádíme níže:

1. místo     6 A, B     10 bodů
2. místo     7. A          7 bodů (skóre 20:5)
3. místo     8. A          7 bodů (skóre 20:9)
4. místo     9 A, B       4 body
5. místo     7. B          2 body
6. místo     8. B          na body zatím čekají

Děkuji všem organizátorům, kteří se na realizaci turnaje podíleli, a hráčům za předvedené výkony. Tento turnaj nemá poražených, vyhráli všichni, jež se aktivně zúčastnili.

I když naše srdce ještě tepou v rytmu přihrávek letošního turnaje, pořadatelská agentura již pilně pracuje na přípravách turnaje příštího.

Hokeji zdar, na Hranclu zvláště
J. Souchop