Promítání 3D kina

Ve středu 27.1.2021 měli žáci 1. a 2. tříd možnost vydat se na neopakovatelnou výpravu zpátky v čase a doslova se přesunout mezi giganty Patagonie. Děti se seznámily s historií, vývojem i příčinami vymření největších známých dinosaurů na světě a také s neuvěřitelnými paleontologickými objevy moderní doby.

Film byl zpracován zábavnou, ale především vzdělávací formou. Vznikl v úzké spolupráci s významnými vědci a díky využití nejmodernějších digitálních technologií v něm ožívala i ta nejneuvěřitelnější zvířata, která se kdy procházela po Zemi. Děti dostaly k dispozici aktivní 3D brýle a s nimi sledovaly příběh, jehož součásti se na jednu vyučovací hodinu staly. Projekce byla natolik reálná, že mnohé děti během promítání natahovaly ruce před sebe, jakoby se chtěly dinosaurů dotknout...

Věříme, že si všichni naši žáčci odnesli příjemný zážitek a zároveň se dozvěděli nějaké zajímavosti, o kterých se potom doma podělili s rodiči.