Přeborník v běhu na 50 m

V pátek 30.9.2022 se na naší škole konala sportovní soutěž v běhu na 50 m pro žáky 4. a 5. tříd. Jedná se o každoroční klání, kterého se účastní nejrychlejší běžci ze všech mikulovských základních škol.

Původním plánem bylo uskutečnit akci na venkovním školním hřišti. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme se museli přesunout do tělocvičny, kde si děti změřily své síly v člunkovém běhu. Hned od počátku bylo zřejmé, že děti tuto disciplínu ovládají a pilně ji trénovaly.

Celkem byly 4 kategorie, konkurence byla značná. Mezi dívkami 4. ročníku zvítězila naše žákyně ze 4. A  třídy ze ZŠ Hraničářů Miruna Ialina, v 5. ročníku jsme měli dvě úspěšné závodnice. Na 1. místě skončila Nina Schmidová z 5. C a 2. místo obsadila Elen Mlýnková z 5. B, obě ze ZŠ Hraničářů.

V kategorii chlapců jsme nevybojovali žádnou medaili. Ale naše heslo zní
Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Děti si akci užily a navzájem se povzbuzovaly. Během finále se vytvořila skvělá atmosféra, která přispěla k maximálnímu výkonu všech finalistů. Ti nejlepší obdrželi medaile, diplomy a pěkné věcné ceny.

Děkuji všem závodníkům za příjemné sportovní dopoledne a kolegům a kolegyním za pomoc s organizací této akce.