Čtenářská slavnost

Žáčci 1.B si užili příjemnou odpolední chvíli v místní knihovně. Přišli slavnostně naladěni se svými maminkami, tatínky i babičkami, aby oslavili své první čtenářské krůčky. Paní Salajková nás uvítala, uvedla do literární galerie a promluvila o důležitosti čtení. Poté nás seznámila s královnou Johankou, od které jsme obdrželi důležitý úkol. Rozběhli jsme se pátrat po ztracených písmenkách, které jsme složili do věty. Královna se svou pomocnicí Ivetkou zkontrolovaly naše snažení. Do rukou královny knih jsme složili čtenářský slib, po kterém jsme byli pasováni na čtenáře. Obdrželi jsme pamětní list, knihu Jiřího Žáčka a záložku do knížky s moudrou sovičkou. Poté nás rodiče obdarovali knihami psanými velkými tiskacími písmeny. Zasloužili jsme si i sladkou odměnu – sovičky od paní Kleckerové a paní učitelky a nádherný dort ve tvaru knihy od paní Machalové. Moc maminkám děkujeme. Protože jsme slavili v předvánočním čase, popřáli jsme si nakonec krásné svátky a děti předaly rodičům vlastnoručně vyrobený dárek.

Chtěla bych touto cestou poděkovat paní Salajkové a jejím kolegyním za příjemné prostředí a pěkný program a také rodičům, kteří podpořili své děti při jejich snažení.

Za žáčky 1.B Vladimíra Bělohlávková