Interaktivní tabule

S rozvojem moderních technologií vznikají nové možnosti v oblasti vzdělávání. Jednou z nejnovějších didaktických pomůcek je interaktivní tabule.  Jedná se o interaktivní velkoplošnou obrazovku s dotykovým senzorem, propojenou s počítačem. V současné době se stávají interaktivní tabule běžnou součástí výuky. A právě tímto vybavením se může pochlubit i ZŠ Hraničářů. Té přibylo během minulého týdne hned šest IT tabulí, tím pádem je celý první stupeň rozšířen o zmiňovanou didaktickou pomůcku. Děti jsou do výuky zapojovány nenásilnou formou, hodiny jsou přeměněny v atraktivní a naučné hry, které žáky rázem začínají bavit. Žáci se soustředí i ve chvíli, kdy plní úkol jejich spolužák. Nestávají se tedy pouze pasivním posluchačem, nýbrž aktivním členem vzdělávacího procesu. To je škola hrou.

Mgr. Irma Hatzl