Legiovlak

V pondělí 23. listopadu 2015 se jeli žáci devátých tříd ze ZŠ Hraničářů v Mikulově podívat do Břeclavi na Legiovlak, což je projekt Československé obce legionářské, které se podařilo vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920.

Jednotlivé vagony ( zdravotnický, poštovní, Těpluška, plukovní prodejna, ...) si žáci zevnitř prohlédli za výkladu průvodců oblečených v replikách legionářských stejnokrojů. Mohli jim i položit případné dotazy.

Během pondělního dopoledne se deváťáci dozvěděli o součástech legionářské výstroje a výzbroje, na které si mohli i sáhnout. Pomocí slov, panelů a zachovaných předmětů jim byl přiblížen těžký život těchto bojovníků.

I přes chladné počasí se domů vrátili plní s pocitem příjemně stráveného dopoledne.

Jana a Broňa Horňáčkovy, žákyně 9. B