Sbítejte víčka se ZŠ Hraničářů

I v letošním školním roce se ZŠ Hraničářů zapojuje do sběru víček pro Verunku Gožďálovou. Verunce se při porodu zastavil dech a první dny svého života strávila na jednotce intenzivní péče. Rodičům bylo sděleno, že její postižení je velmi rozsáhlé a bude vyžadovat neustálou péči. Navzdory nelehkému osudu se snaží rodiče zajišťovat své dcerce plnohodnotný život, což se ovšem neobejde bez pravidelných a speciálních rehabilitací. Léčení je finančně náročné a rodině došly úspory. Z tohoto důvodu se rozhodli požádat o pomoc veřejnost. Jedná se o sběr víček, která máme snad každý ve své domácnosti. Stačí pouze odšroubovat uzávěr z lahví od limonád, džusu, mléka, oleje, aviváží apod. a přinést do základní školy Hraničářů. Výtěžek z pet víček poslouží k uhrazení léčebného pobytu v Sanatoriu Klimkovice. Tuto léčebnou proceduru Verunka absolvovala v roce 2013, která jí byla obrovským přínosem a je nutné ji několikrát zopakovat.

Spousta žáků naší školy již víčka přinesla a přispěla k naplnění několika pytlů. Pusťte se proto s námi do „víčkománie“ a pomozte Verunce k lepším zítřkům.

Mgr. Irma Hatzl