Slavnosti slabikáře - pasování prvňáčků na opravdové čtenáře

Dne 1. 12. 2015  v 16:30 na ZŠ Hraničářů proběhlo slavnostní pasování prvňáčků na opravdové čtenáře. V předvánočním čase děti 1. A a 1. C pozvaly své milé a nejbližší členy rodiny, aby se mohly pochlubit, jak pěkně čtou a co se naučily. Odměnou za jejich píli a snahu byla medaile, pamětní list a slabikář.

Děti 1. C si připravily pod vedením paní učitelky Stanislavy Směřičkové pohádku o Statečném slabikáři a pečlivé písance, kde hledaly ztracenou abecedu. Společně se jim ji podařilo najít v pekle, abecedu vysvobodily, písmenka zachránily.

Děti 1. A pod vedením paní učitelky Marie Chmelinové zarecitovaly písmenkové básničky, při zvuku klavíru zazpívaly a zatančily.

Na závěr si děti  společně připily dětským šampusem a rodičům předaly dárečky, vánoční stromečky, které vyrobily ve  školní družině se svojí paní vychovatelkou Tamarou Podsedníkovou.

Všichni odcházeli domů v dobré náladě a rodiče se dmuli pýchou, jaké šikovné čtenáře již mají doma.

Tamara Podsedníková