Velký úspěch v matematické soutěži PANGEA

Matematická soutěž Pangea je určena pro žáky základních škol a víceletých gymnázií z celé České republiky, které baví počítání. Jejím cílem je podpořit zájem o matematiku a logické uvažování.

V únoru 2019 pořádal Matematický spolek Meridan PANGEA soutěž, do níž se zapojilo 21 žáků 4. A ZŠ Mikulov, Hraničářů. Mezi našimi malými počtáři se našla vítězka, jež se probojovala až do květnového finále v Praze. Luisa Gala v krajském kole získala 12. místo mezi 1208 soutěžícími a v celostátním klání mezi 9926 úspěšnými matematiky obsadila 38. místo.

Další pěkná umístění v krajské a celorepublikové soutěži a nejlepší ve své kategorii ve škole získali: Luboš Václavek, 2. místo ve škole, v celostátním kole mezi téměř desítkou tisíc mu patří 323. místo, třetí na půdě školy byl Jakub Kern, v republikovém kole obsadil 695. místo.

Všem zúčastněným žákům gratuluji a Luise přeji úspěch ve finálovém kole.

Mgr. Marie Chmelinová, třídní učitelka

Fotogalerie: