Přeborník mikulovských škol v běhu na 50 m pro rok 2019

V pátek 27. září uspořádala ZŠ Mikulov, Hraničářů sportovní soutěž v běhu na 50 metrů, která nese název Přeborník mikulovských škol. Závodů se zúčastnili žáci 4. a 5. tříd a za bouřlivého povzbuzování dosáhli výborných výsledků.

Na stupně vítězů vystoupili následující žáci:

 IV. ROČNÍK - DÍVKY:                         

1. místo – Křivánková Michaela (ZŠ Valtická)

2. místo – Pláteníková Julie (ZŠ Valtická)       

3. místo – Kubíčková Eliška (ZŠ Hraničářů)           


IV. ROČNÍK -

Atletický trojboj 2019

V pátek 17. května se konaly na sportovním hřišti ZŠ Mikulov, Hraničářů atletické závody. Předpověď počasí nebyla od počátku týdne příliš příznivá, ale nakonec nám štěstí přálo, a tak závodníci mohli nastoupit na venkovní hřiště a poměřit své síly v klasických disciplínách – sprint na 50 m, hod kriketovým míčkem a skok daleký. Na atletický trojboj zamířili žáci ze ZŠ Valtická – Pavlovská, ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Březí, ZŠ Drnholec, ZŠ Trnava a pořádající ZŠ Hraničářů. Účast byla veliká, zapálení sportovců vysoké, a tak není divu, že výkony byly vynikající.

Soutěžící byli rozděleni do

Tradiční soutěž ve ěplhu

V úterý 30. dubna se žáci 1. stupně ZŠ Hraničářů sešli v tělocvičně k tradiční soutěži ve šplhu o tyči. Do soutěže byli přihlášeni žáci, kteří mají rádi sport a umí šplhat. A tak jsme s radostí přivítali na pomyslné startovní čáře celkem 80 žáků ve třech kategoriích. Všichni bojovali statečně, ale na stupeň vítězů se mohli postavit jen ti nejrychlejší.

V 1. kategorii obsadili 1. místo – Machalová Lucie, Florián Michal, 2. místo- Hranická Sára, Štěpánek Adam, 3. místo – Mlýnková Elen, Nešpor Jakub.

Za 2. kategorii vybojovali 1. místo - Jendrášková Nela, Stibo

Hokejová naděje Jirka Šafránek

Příjemné přivítání do školy po jarních prázdninách připravil svým spolužákům Jirka Šafránek,  žák 2. B ZŠ Mikulov, Hraničářů 617E. V doprovodu svého tatínka přinesl svým spolužákům ukázat obrovský pohár- Putovní pohár Martina Erata. Jirkův hokejový tým Dinosaurů pod vedením Martina Erata, Romana Erata, Petra Hubáčka a Jana Fadrného vyhrál ve dnech 10. – 11. 2. 2019 hokejový turnaj v Brně.  Turnaje se zúčastnily čtyři desítky převážně extraligových a prvoligových týmů jako Kometa Brno, Škoda Plzeň, Sparta Praha... Jirkův tým Dinosaurů vyhrál svou skupinu bez ztráty jediného bodu, v play – off vyřadil týmy Spartu Praha, Motor České

Plavání zdar!

Tímto pokřikem se rozloučili žáci 2. a 3. ročníků ZŠ Mikulov, Hraničářů s plaveckým výcvikem.

Od poloviny září až do listopadu vyměnili svoji oblíbenou tělocvičnu za břeclavský bazén. Zde absolvovali celkem 10 lekcí pod vedením zkušených instruktorů. Hlavním cílem bylo prohloubit své plavecké dovednosti, procvičovali a pilovali plavecké styly kraul, prsa a znak, osvojili si správné dýchání, splývání a orientaci pod vodou. K

Přeborník mikulovských škol v běhu na 50 m pro rok 2018

Dne 27. 9. 2018 proběhl na ZŠ Mikulov, Hraničářů 617 E tradiční závod „ Přeborník v běhu mikulovských škol na 50 m“. Tato sportovní akce je určena pro žáky a žákyně 4. a 5. ročníku. Sprintu se zúčastnilo 62 závodníků ze škol na ulicích Hraničářů, Valtické a Školní.  Všichni mladí sportovci se snažili podat ty nejlepší výkony, ale zvítězit mohli jenom ti nejrychlejší.  Na stupně vítězů dosáhli:


Žákyně 4. ročník
1. Tereza Machalová ZŠ Mikulov, Hraničářů 617 E
2. Nela Podzemská ZŠ Mikulov, Valtická 3
3.

Atletický trojboj 2018

V příloze najdete ohlédnutí za dalším ročníkem tradičního sportovního setkání žáků z blízkého i dalékého okoli, které pořádá naše škola.

Kurz wakeboardingu

Žáci deváté třídy naší školy vyzkoušeli 21. 5. 2018 v Pasohlávkách na Merkuru jaké to je, rozjet se po vodní hladině. Co o tom napsali?

Vojta:

„ Z mého pohledu diváka to vypadalo hodně dobře. Ze začátku všichni padali a já se jim smál a opaloval jsem se. Postupně se pár jedinců, kterým to šlo docela dobře, našlo. Honza zvládl osm koleček. Pak jsem to taky zkusil a ujel jsem sotva 10 metrů.“  

Matyáš:

„Ze začátku jsem měl strach, když jsem viděl, jak se paní učitelka koupala, ale

Turnaj v přehazované

V přiloženém dokumentu se můžete seznámit s tím, jak se našim děvčatů dařilo na turnaji v přehazované.

Vybíjená

V příloženém dokumentu se můžete seznámit s průběhem soutěže ve vybíjené.

Soutěž ve šplhu

Ve středu 18. dubna se již tradičně konala na ZŠ Mikulov, Hraničářů soutěž ve šplhu na tyči. V malé tělocvičně se sešlo celkem 60 závodníků, kteří se snažili, co v nejkratším čase, dohmátnout na bílou čáru. Své síly změřili zvlášť chlapci a děvčata a za mohutného povzbuzování všech přihlížejících dopadla soutěž následovně:


0. ročník a 1. ročník: chlapci      

1. místo: Kňourek Matyáš           

2. místo: Boura Stanislav           

3. místo: Žofka Patrik           


0. ročník a 1.

Ukončení provozu ledové plochy

Provoz ledové plochy je ukončen.

Lyžařský a snowboardový kurz

Chcete-li se dozvědět více o lyžařském výcvikovém kurzu, který zájemci z řad žáků školy absolvovali únoru, čtěte v příloze.  

Plavecký výcvik v Břeclavi

Žáci třetích tříd absolvovali tříměsíční plavecký kurz v Břeclavi, který navazoval na plavecké dovednosti žáků z minulého školního roku. Pod vedením zkušených instruktorů děti zdokonalily své plavecké styly a naučily se i nejrůznější vodní hry, které jim zpříjemnily pobyt v plaveckém bazéně. Pro relaxaci a prohřátí těla měly možnost využít saunu, která je součástí haly. Dětem se plavání velmi líbilo a jako poděkování učitelům každý sám popsal své zážitky ve svém krátkém dopise, který bude zaslán instruktorům plavání.


Vybíráme z několika autorských dopisů:

Dobrý den pane učiteli,

jsem moc

Šachy

Dne 22. 11. 2017 vyrazil náš šachový školní reprezentační tým, složený z těch nejlepších hráčů této královské hry, kterými naše škola oplývá, směrem ku Břeclavi, aby v místním Domě školství získal na čtyřiašedesáti polích cenné zkušenosti a případně i první vítězství.
Jelikož náš tým prozatím nemá ve svém středu žádného šachového velmistra, nebyli jsme všeobecně soupeři považováni za vážnou hrozbu a mohli jsme se bez nervozity pustit do hry. Od prvního tahu jsme protivníky nešetřili, útok střídal útok, pěšáci nadšeně padali výměnou za poziční převahu, výpady střelců a koní se počítaly na stovky a dámy prakticky nebyly postřehnutelné

Přeborník mikulovských škol v běhu na 50 m pro rok 2017

V pátek 13. 10. 2017 proběhl na naší ZŠ Mikulov, Hraničářů již 14. ročník závodu mikulovských škol v běhu na 50 m.  Mezi sebou soutěžili žáci a žákyně čtvrtých a pátých ročníků ve čtyřech kategoriích. Celkem se sešlo 66 závodníků ze ZŠ Valtická, ZŠ Pavlovská, ZŠ Školní a ZŠ Hraničářů. Nejrychlejším sprinterům bylo předáno celkem 12 medailí a diplomů. Patří mezi ně:


žákyně 4. tříd                           

1. Tereza Drmolová, ZŠ Hraničářů              

2. Lucie Hrdlíková, ZŠ Hraničářů                  

Sportovní setkání tří škol

Dne 13.9 se dvanáct odvážných z naší školy vypravilo po boku pana učitele Odehnala a Kadlčíka na setkání tří škol do Budišova.

Po celou dobu se o nás Budišovští moc dobře starali. Výborné jídlo, upravené a čisté prostředí, ale hlavně spousta výborných buchet, které nám byli pořád k dispozici. Jediné co bych našim hostitelům vytkla, že podlaha v sále na které jsme spali, byla celkem tvrdá. Ve čtvrtek nás pořadatelé vzali i do Budišovského zámku kde se nachází výstava vycpaných zvířat (jak říkala průvodkyně a kastelánka v jedné osobě ‘‘trofejí‘‘). Bylo to velmi zajímavé, ale

Atletický den 2017

Prosluněný třiadvacátý květen se nesl ve znamení sportu. Naše škola pořádala atletický trojboj pro I. stupeň, kde porovnávali své schopnosti žáci ze 7 škol. A to ZŠ Hraničářů, ZŠ Valtická, ZŠ Březí, ZŠ Sedlec, ZŠ Drnholec, ZŠ Dolní Dunajovice a ZŠ Trnava. Celkem se sjelo 166 závodníků, proto nebylo vůbec jednoduché uspět. Sportovci se vystřídali ve třech disciplínách – běh na 50 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Dočkali jsme se výborných výsledků a jsme na závodníky pyšni. Nejlepší atleti získali věcné dary, ale hlavně medaile, které mají v tak silné konkurenci velkou cenu. Všem žákům

Soutěž ve šplhu žáků 1. stupně

O tom, že žáci ze ZŠ Mikulov, Hraničářů umí šplhat, není vůbec pochyb. V úterý 25. dubna se sešli v tělocvičně naší školy, aby poměřili své síly ve šplhu na tyči. Přestože celková výkonnost v tomto sportu stále klesá, sešlo se celkem 62 závodníků prvního stupně. Soutěž probíhala za mohutného povzbuzování všech spolužáků a pedagogů, a tak závodníci předvedli skvělé sportovní výkony. Všichni soutěžící dostali za svou snahu a odvážnost sladkost a ti nejlepší byli odměněni malým dárečkem a diplomem.

A koho jsme viděli na stupni vítězů?

I. kategorie:   

1. místo:   Jan Bliznák, Stella

Přeborník mikulovských škol ve sprintu 2016

Již tradičně pořádala ZŠ Mikulov, Hraničářů dne 23. 9. 2016 atletické klání pod názvem „Přeborník mikulovských škol v běhu na 50 m“.Této sportovní akce se zúčastnili žáci 4. a 5. ročníků ze ZŠ Valtická, ZŠ Hraničářů a v letošním roce se naše řady rozrostly o žáky a žákyně z družební ZŠ Trnava. Celkem se sešlo 76 závodníků.Soutěžilo se za velmi pěkného a slunečného počasí ve čtyřech kategoriích. Všichni mladí sportovci se s nasazením všech sil snažili dosáhnout co nejlepšího výkonu. Na medailové pozice však dosáhli skutečně ti nejrychlejší.


Pořadí vítězů v jednotlivých kategoriích:

Žákyně

Netradiční atletický trojboj

V posledních květnových dnech pořádala naše škola atletický den pro žáky prvního stupně. Jelikož nám počasí letos vůbec nepřálo, konala se akce v Městské sportovní hale Mikulov. Z tradičních závodů se rázem staly závody netradiční, protože se musely jednotlivé disciplíny poupravit. Soutěžilo se ve třech disciplínách: ve skoku z místa, v hodu molitanovou raketou a člunkovém běhu. Pro závodníky byly tyto disciplíny nové a také si je náramně užili. Naši atleti porovnávali své síly se žáky ze ZŠ Mikulov Valtická a Pavlovská, ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Drnholec, ZŠ Trnava, ZŠ Sedlec a ZŠ Březí. Celkem bylo rozdáno

Přebor školy v bowlingu

Měsíc květen bývá jako každým rokem vyhrazen školnímu přeboru jednotlivců v bowlingu žáků 2. stupně. Postupně byla odehrána všechna třídní kola, ze kterých postupovali do školního finále vždy 3 nejlepší chlapci a dívky.

Od čtvrtka 12. 5. tak známe vítěze obou kategorií pro rok 2016.


Dívky:


1. místo – Martečková Kateřina    9. A         370

2. místo – Valová Natálie              8. A         343

3. místo – Šopová Karolína          9. A         302


Chlapci:


1. místo

Soutěž ve šplhu 2016

V pátek 29. 4. 2016 pořádala ZŠ Hraničářů tradiční soutěž ve šplhu na tyči. O medaile bojovalo celkem 49 natěšených malých sportovců, na zdolání vrcholu měl každý soutěžící dva pokusy. Závodníci byli rozděleni do tří kategorií a za bouřlivého povzbuzování svých spolužáků se nejhbitějšími stali tito žáci:

1. třída: Tereza Machalová, Veronika Minářová, Karolína Bukovcová, Filip Kunc, František Táborský, Vojtěch Josefík

2. - 3. třída: Adéla Fojtová, Natálie Čablová, Amanda Kauerová, Jakub Kolomazník, Dino Džambič, Milan Kvarda

4. - 5. třída: Vendula Chromíková, Anna Marie Řezáčová, Adéla Konečná, Lukáš Dvořák, Viktor

Lyžák v Alpách

Krásné zážitky přinesl žákům ZŠ Mikulov, Hraničářů dubnový pobyt ve francouzských Alpách.

Vydali jsme se na lyžařský výcvikový kurz pod vedením pana učitele Odehnala, který měl na starosti veškerou organizaci i průběh kurzu. Po neuvěřitelně dlouhé cestě jsme utrácení stanuli pod jásavě modrým nebem Alp.

Mile nás překvapilo ubytování, které se nacházelo velmi blízko sjezdovky. Podle našich schopností jsme byli rozděleni do družstev lyžařů a snowboardistů. Naši vedoucí instruktoři se nás snažili nejen něco naučit, ale mnohdy i hlídali, abychom se „nezabili“. Počasí nám zpočátku nepřálo, ale nakonec však slunce vysvitlo.

Jak jsme se naučili bruslit

V prostorách školního hřiště při Základní škole Hraničářů byla opět jako v loňském roce vybudována ledová plocha. Využít ji zde může nejen široká veřejnost, ale i děti školou povinné. Pro některé žáčky třídy 1. A to však bylo poprvé, co stáli na bruslích. Zápal a nadšení bylo viditelné. Všichni chlapci a děvčata poprosili své rodiče o zakoupení bruslí a nezbytné výbavy. Spolu s třídní učitelkou, Marií Chmelinovou využili hodiny tělocviku k nácviku bruslení. Nouze o pády nebylo. Po počátečních krůčcích se všechny děti naučily bruslit. Dětem se bruslení natolik zalíbilo, že jsme využili ledovou plochu, s výjimkou

Z lyžařského výcvikového kurzu

V neděli 14. února se žáci naší školy vypravili do beskydské Ostravice na lyžařský výcvikový kurz. Bydleli jsme v horské chatce Skalka a výuku jsme prováděli v areálu Mezivodí, kam jsme denně dojížděli.  Výcviku se zúčastnilo 49 žáků z prvního a druhého stupně pod vedením zkušených instruktorů. Děti byly rozděleny do družstev podle jejich lyžařských dovedností a hned v pondělí ráno jsme vyrazili na svah. Tým instruktorů měl stanovený hlavní cíl. Naučit žáky základy lyžařské techniky a u zdatnějších lyžařů techniku zdokonalit. Největší kus práce odvedli žáci, kteří stáli na lyžích či snowboardu úplně poprvé. Během tří

Tělesná výchova na ledě

Bruslení je oblíbenou disciplínou všech dětí, a tak se žáci ze ZŠ Hraničářů v rámci hodin tělesné výchovy, pravidelně vydávají na ledovou plochu. Tímto aktivním pohybem se děti učí nejen rovnováze, ale taktéž se cvičí obratnost a pohyblivost. Někteří žáci jsou již zdatnými bruslaři a po ledě krouží perfektně. Jízdu na bruslích ovšem neustále zdokonalujeme. Pilujeme ji jízdou po jedné noze, slalomem, ve dvojicích, různými hrami apod. Pokroky žáků jsou znatelné po každé hodině bruslení. Z těchto hodin se často vracíme se zčervenalými tvářemi, ale s netradičními hodinami tělocviku jsme všichni nadšeni.


Mgr. Irma

Druháčci - plaváčci

Žáci druhých tříd ZŠ Hraničářů oznamují všem, že se vody nebojí! Úspěšně ukončili plavecký výcvik a plavou jako rybičky. Už se všichni těší  na léto, až využijí svoje plavecké dovednosti na koupališti v Mikulově.
Rádi bychom touto cestou poděkovali instruktorům z plavecké školy Delfín v Břeclavi za jejich skvělou práci s našimi dětmi.

třídní učitelky 2. A a 2.B Mgr. Ondrůjová a Mgr. Ciklová

Atletický den 2015

Podzimní atletický trojboj na hřišti ZŠ Hraničářů se nesl v duchu soutěžení ve třech sportovních disciplínách. Běh na 50 metrů, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo a sportovní klání proběhlo v pohodě.  Po zahájení, které provedl pan ředitel Karel Pavlík s paní učitelkou Alenou Ciklovou, mohli malí závodníci ukázat své sportovní nadání a vztah k soutěživosti. A že jich bylo! Závodu se zúčastnilo celkem 150 žáků druhých až pátých tříd. Ti se k nám sjeli z nejbližšího okolí (ZŠ Mikulov Pavlovská, Valtická, ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Drnholec, ZŠ Sedlec, ZŠ Březí), ale

Přeborník mikulovských škol v běhu

Již po dvanácté v řadě se v úterý 7. 10. sešli žáci ZŠ Hraničářů a ZŠ Valtické, aby opět poměřili své síly v běhu na 50 metrů. I přestože nám moc počasí nepřálo, proběhlo úterní dopoledne v příjemné atmosféře se spoustou skvělých sportovních výkonů. Závodilo se v kategoriích chlapců i dívek čtvrtých a pátých tříd. Žáci dali do svých výkonů vše, avšak na stupních vítězů mohou stát opravdu jen ti nejlepší.  Nejúspěšnější sportovci si s sebou odnesli vytoužené medaile. Gratulujeme!


A jak se žákům vedlo?


Kategorie 4. tříd:

    DÍVKY   

Coca-Cola Cup 2014

Ve středu 8. října se chlapci z 2. stupně zúčastnili turnaje 1. kola Školského poháru ve fotbale. Na hřišti v Pohořelicích se utkali ve skupině s týmy základních škol Březí a Drnholec. Protože se jim v obou utkáních podařilo zvítězit, sehráli finálový zápas z vítězem druhé skupiny, celkem ZŠ Dolní Dunajovice. Ani jeden tým nenašel recept, kterým by přelstil výborně chytající brankáře soupeře a tak o postupujícím do 2. kola soutěže musel rozhodnout penaltový rozstřel. Nakonec byl šťastnějším náš tým, když pokutové kopy proměnili Žůrek a Mik, zatímco hráči soupeře překonali gólmana Paprstku pouze jedenkrát.

Sedlecká olympiáda

Dne 18. 6. 2014 jsme byli pozváni do Sedlece na 4. sportovní setkání spřátelených škol, které pořádá ZŠ a MŠ a obec Sedlec.
Soutěžilo se ve třech disciplínách: běh na 50m, skok do dálky a hod kriketovým míčkem.

Přálo nám počasí a výkony našich žáků byly úžasné.
Přivezli jsme 3 zlaté medalile – Lukášek Huserek z 1. třídy v hodu kriketovým míčkem, Berenika Babicová také z 1.třídy ve skoku dalekém a Karolína Holubová ze 3. třídy v běhu na 50m.

Dále máme 4 stříbrné medaile – Esterka Šedivá z 1. třídy v běhu, Dennis Eghaghe také z 1. třídy v běhu

Atletický trojboj 2014

Za krásného a slunečného počasí proběhlo 20. května v naší škole tradiční sportovní klání - atletický trojboj. Soutěžilo se v těchto disciplínách: sprint na 50 m, hod kriketovým míčkem a skok daleký. Atletického dne se zúčastnily ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Drnholec, ZŠ Mikulov Valtická-Pavlovská, ZŠ Sedlec, ZŠ Trnava a pořádající ZŠ Mikulov, Hraničářů. Soutěžilo celkem 137 závodníků, někteří z nich ve všech třech disciplínách. Atletický den zahájil ředitel školy Mgr. Karel Pavlík, který všechny zúčastněné

Halové atletické závody

V pátek 28. února se v městské sportovní hale pod záštitou DDM Mikulov uskutečnily atletické závody žáků 1. stupně. Početná výprava našich sportovců se mezi soutěžícími rozhodně neztratila a školu vzorně reprezentovala. Další informace včetně fotogalerie naleznete na www.ddmmikulov.cz. Všem gratulujeme! 

Školní kolo soutěže ve šplhu

V úterý 11. února proběhlo školní kolo soutěže ve splhu pro žáky 1. stupně. Výsledky najdete v přiloženém souboru. Všem úspěšným sportovcům gratulujeme.

Coca-Cola Cup - 1. kolo

Ve čtvrtek 17. října se na hřišti v Božicích uskutečnila utkání 1. kola fotbalového Coca-Cola Školského poháru. Naši chlapci poměřili své síly s družstvy základních škol Božice, Hevlín a Drnholec. V úvodním utkání dne udolali Drnholec 2:1, pak remizovali s Božicemi 1:1 a výhra s Hevlínem 3:0 jim zajistila postup do dalšího kola, které se uskuteční na jaře příštího roku.

Přeborník mikulovských škol roku 2013 v běhu na 50 metrů

Ve čtvrtek 3. 10. 2013 proběhla na naší škole sportovní akce pod názvem Přeborník mikulovských škol v běhu na 50 metrů. Akce se zúčastnilo 56 žáků a žákyň čtvrtých a pátých tříd ze všech tří pracovišť základních škol na území města.

Pořadí  žáků čtvrtých tříd:

dívky

1. Kristýna Dobošová  ZŠ Hraničářů    
2. Viktorie Štiberová ZŠ Valtická - Pavlovská
3. Klára Jedličková ZŠ Valtická

chlapci

1. Samuel Malinka ZŠ Hraničářů
2. Daniel Masařík ZŠ Hraničářů
3. Matěj Blažek ZŠ Valtická - Pavlovská


Pořadí žáků pátých tříd:

dívky

Coca-Cola Cup ve fotbale - úvodní kolo

V pondělí 7. října se družstvo složené z chlapců navštěvujících 2. stupeň školy zúčastnilo utkání základní skupiny turnaje o pohár Coca-Coly. Na hřišti v Březí zvítězilo v zápasech se ZŠ Dolní Dunajovice (6:0) i ZŠ Březí (8:0) a postoupilo do dalšího kola.

Okresní kolo v přespolním běhu

Ve čtvrtek 26. září se v Břeclavi uskutečnilo i za účasti žáků naší školy okresní kolo soutěže v přespolním běhu. Marie Mikerová z 8. A se v kategorii mladších žákyň umístila na 3. místě. Gratulujeme!

Březová 2013 - 4. díl

Strakapoud začal mlátit do laminátu už ve čtvrt na sedm. Dlouho mu to ale nevydrželo, zahnal ho totiž déšť. To ale znamenalo, že ani my nebudeme moci vyrazit na programem avizovaný Jákobův žebřík, takže nás čekalo dopoledne plné společenských her, které našim učitelům připomínaly spíše bojové sporty. Nejzajímavější hrou byla konstrukce padáku, který měl dopravit neporušené vejce z vrcholu věže bezpečně na zem. Padáky se sice podařilo vyrobit, ale nefungovaly a vejce byla na odpis.

Bohužel ani odpoledne se počasí nezměnilo, takže jsem pokračovali hrami uvnitř. Nakonec se ale povětrnostní situace alespoň částečně zlepšila

Březová 2013 - 3. díl

Třetí den našeho pobytu na Březové začal netradičním budíčkem. Strakapoud velký si vyhlédl vysokou lezeckou stěnu přímo proti našim oknům a v pravidelném rytmu ji už od půl sedmé otloukal. Pak ho zahnal déšť a stejně jsme dopadli i my, takže jsme po snídaní zůstali v jídelně, kde jednotlivci pomocí pantomimy ztvárňovali různé činnosti a ostatní se je snažili uhodnout. 
Kolem desáté se naštěstí počasí trochu umoudřilo, takže jsme se odebrali pod věž, kterou jsme zdolávali trasou zvanou Iron Man. Bylo to dost náročné, protože všechno bylo mokré

Březová 2013 - 2. díl

A máme tu zprávy z druhého dne našeho pobytu na Březové. Po snídani jsme se vydali do lesa a zakrátko přišli ke zhruba desetimetrové strži, kde na nás čekala atrakce nazvaná Skok do prázdna. Jeden po druhém se účastníci kurzu vrhali do hlubiny a ani je moc nevyděsil křížek, který mohli při letu spatřit na jejím dně.
Další disciplínou, kterou jsme si vyzkoušeli, byla lukostřelba. I když měl luk častokrát větší délku, než byla výška střelce, předvedli všichni zúčastnění opravdu přesnou mušku.
K obědu jsme dostali řízky a ještě než

Březová 2013 - 1. díl

Vítáme vás u prvního dílu téměř online přenosu z našeho pobytu ve středisku outdoorových aktivit Březová na Třebíčsku. 
Ráno jsme vyrazili z deštivého Mikulova a celou cestu z obavami obhlíželi obzory a doufali v obrat k lepšímu. 
Jako mávnutím kouzelného proutku začal déšť ustávat ve chvíli našeho příjezdu na nádraží ve vesnici Stařeč. Pro jistotu jsme ale pro přesun na místo našeho přístího pětidenního pobytu zvolili delší trasu po silnici, abychom uchránili naše dolní končetiny před úplným provlhnutím. Turistické tempo nás po necelé třičtvrtěhodině přivedlo do Rokytnice nad Rokytnou, kde nastala první komplikace.

Turnaj v přehazované 2013

Dvě družstva naší školy se zúčastnila turnaje v přehazované dívek, který pořádal DDM Mikulov v pátek 24. května. Dívky ze 6. tříd skončily ve své kategorii na 3. místě. Družstvo dívek ze 7. A třídy nenašlo na turnaji přemožitele a zaslouženě svou kategorii ovládlo
Gratulujeme.

Atletický den

Na den 23. 5. 2013 pozvala ZŠ Mikulov, Hraničářů 617E žáky prvního stupně základních škol na jubilejní 10. ročník atletického trojboje.
Atletického trojboje se zúčastnili žáci ze ZŠ Mikulov Valtická - Pavlovská, ZŠ Dolní Dunajovice , ZŠ Drnholec, ZŠ Sedlec, ZŠ Trnava a pořádající 
ZŠ Mikulov, Hraničářů 617E.

Závodilo se ve třech  disciplínách: ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem a v běhu na 50 m. 
Soutěžilo celkem 172 žáků. Někteří z nich soutěžili ve všech třech disciplínách.

Atletický den

Kinderiáda 2013

Letošní regionální kolo Kinderiády 2013 se konalo 22. 4. 2013 v areálu ZŠ Brno, Laštůvkova. Přihlášeno bylo 35 škol Jihomoravského kraje.

Naši školu reprezentovali:
2. ročník Karolína Holubová a David Minařík

3. ročník Kristina Dobošová a Samuel Malinka
4. ročník Denisa Stehlíková a Dominik Vyhoda
5. ročník Nikol Bartáková a Ivo Stanislav Stehlík

Všichni soutěžili v běhu na 60 m a v technické disciplíně určené pro daný ročník.
Slavili jsme velký úspěch ve sprintu, ve kterém Kristina Dobošová získala 1. místo.
V technických disciplinách byl úspěšný Samuel Malinka se svým 5. místem.
Vyrovnaný výkon předvedla Denisa Stehlíková, která

Ukončení plaveckého kurzu

V minulých dnech ukončilo 38 žáků 2. tříd úspěšně závěrečnou desátou lekcí plavecký výcvik v bazénu v Břeclavi. Všichni obdrželi za své výkony Mokré vysvědčení.

Přeborník mikulovských škol v běhu na 50 metrů

2. 10. 2012 se konal 10. ročník soutěže v běhu na 50 m pro žáky 4. a 5. tříd mikulovských základních škol pořádaný ZŠ Mikulov, Hraničářů 617E.
Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 66 dívek a chlapců ze základních škol v Mikulově.


Přeborníky pro rok 2012 se stali:
V kategorii 4. tř.   Padrtová Adéla (ZŠ Hraničářů) a Doušek Adam (ZŠ Valtická – Pavlovská)
V kategorii 5. tř.   Šuláková Barbora (ZŠ Valtická) a Stehlík Ivo Stanislav (ZŠ Hraničářů) 
Sprintérský závod proběhl v příjemné sportovní atmosféře. Stehlík Ivo Stanislav obhájil své vítězství z loňského roku, takže

Atletický den - 24. 5. 2012

Na den 24. 5. 2012 pozvala ZŠ Mikulov, Hraničářů 617E žáky prvního stupně základních škol na atletický den.
Atletického trojboje se zúčastnili žáci ze ZŠ Mikulov Valtická - Pavlovská, ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Drnholec, ZŠ Sedlec, ZŠ Trnava a pořádající ZŠ Mikulov, Hraničářů 617E.

Závodilo se ve třech disciplínách:
ve skoku do dálky, v hodu kriketovým míčkem a v běhu na 50m.
Soutěžilo celkem 174 žáků.
Atletický den zahájil ředitel školy Mgr. Karel Pavlík. Přivítal všechny hosty, závodníky, rozhodčí a doprovázející učitele. S organizací a průběhem závodů seznámila Mgr. Zdeňka Nováková a soutěže mohly začít.

Bylo rozdáno celkem 54 medailí.
7 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových si odnesli závodníci ze ZŠ Mikulov

Mc Donald´s Cup, Preventan Cup, přehazovaná

Chlapci ze 3. tříd vybojovali v krajském kole fotbalového Mc Donald´s Cupu cenné 4. místo. Turnaj se uskutečnil 23. května v Brně. Ve stejný den se dívky 6. a 7. tříd zúčastnily turnaje v přehazované, který pořádal DDM v Mikulově. Úspěšnější byly dívky 6. tříd, získaly 2. místo. Podrobněji na DDM Mikulov, včetně fotografií.

O den později se chlapci 5. tříd zúčastnili krajského kola Preventan Cupu ve vybíjené. I tento turnaj se uskutečnil v Brně. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k získaným umístěním.

Úspěchy žáků školy v míčových hrách

Žáci 1. – 3. tříd vybojovali ve fotbalové soutěži Mc Donald´s Cup první místo v okrskovém i okresním kole a postoupili do krajského kola, které se uskuteční 23. května v Brně.
Stejného úspěchu dosáhli i chlapci a dívky pátých tříd ve vybíjené. Dívky pojedou na krajské kolo do Brna 23. května a chlapci 24. května.
Pochvalu si zaslouží i chlapci druhého stupně za vítězství v 1. kole a postup do 2. kola ve fotbalové soutěži Coca-Cola Školský pohár. K úspěchům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v krajských kolech.
Mgr. Zdeňka Nováková

Coca-Cola Cup

Ve fotbalovém Coca-Cola Školském poháru se  ve středu 25. dubna chlapci 2. stupně probojovali do dalšího kola soutěže, když na hřišti v Miroslavi postupně porazili domácí hráče 2:0, ZŠ Olbramovice 6:1 a ZŠ Drnholec 2:1.

Kinderiáda 2012

Letošní regionální kolo Kinderiády 2012  se konalo 11. 4. 2012 na stadionu v Břeclavi. Přihlášeno bylo 35 škol Jihomoravského kraje.
Naši školu reprezentovali:

2. ročník
          Kristýna Dobošová a Samuel Malinka
3. ročník
          Denisa Stehlíková a Dominik Vyhoda
4. ročník
          Ivo Stanislav Stehlík a Nikol Bartáková
5. ročník
          Andrea Jurdičová, Jana Kališová, Aleš Radakovič a Zbyněk Válek.
Všichni soutěžili v běhu na 60 m a v technické disciplíně určené pro daný ročník.

Ve sprintu jsme získali:
4. místo - Samuel Malinka
5.

Pohár ministra školství ve florbalu - okresní finále

V okresní finále florbalového Poháru ministra školství, které se uskutečnilo v pátek 30.  3. v mikulovské sportovní hale se naši chlapci umístili na 3. místě. Vítězství a postup do další fáze soutěže získala ZŠ Břeclav, Slovácká, 2. místo obsadilo břeclavské gymnázium. Vyčerpávající informace o tomto turnaji můžete získat na www.mladeznickyflorbal.cz

Pohár ministra školství ve florbalu

V pátek 23. 3. proběhlo v městské sportovní hale v Mikulově okrskové kolo florbalového Poháru ministra školství. Našim chlapcům se podařilo postoupit do okresního kola, které se uskuteční v pátek 30. 3. opět v Mikulově. V turnaji totiž nenašli přemožitele a po remíze se ZŠ Velké Němčice si postupně poradili s žáky ZŠ Drnholec, ZŠ Nikolčice a ZŠ Valtice.

Okrskové kolo - halová kopaná

Družstvo starších žáků se ve sportovní hale v Březí zúčastnilo turnaje okrskového kola v halové kopané. V prvním utkání náš tým nestačil na družstvo ze ZŠ Drnholec, kterému podlehl 2:4,  v dalších zápasech porazil postupně týmy ze ZŠ Březí a ZŠ Mikulov, Valtická. O postup do okresního kola se pak utkal s Gymnáziem Mikulov. Remíza 1:1 však znamenala, že do dalších bojů postoupilo Gymnázium a naše družstvo se umístilo na třetí příčce tabulky turnaje. 

Krajské kolo Orion florbal cupu starších žáků

Tým starších žáků naší školy se 15. února zúčastnil krajského kola florbalového Orion cupu. Ve Slavkově u Brna se ale chlapcům vůbec nedařilo. Podlehli postupně hráčům ze ZŠ Mládeže ve Znojmě (1:2), ZŠ Arménská Brno (3:7) a ZŠ Jedovnice (0:2) a neprobojovali se tak do play-off turnaje.

© 2011 - WINY, s.r.o. hosting & webdesign