Atletický den 2015

Podzimní atletický trojboj na hřišti ZŠ Hraničářů se nesl v duchu soutěžení ve třech sportovních disciplínách. Běh na 50 metrů, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo a sportovní klání proběhlo v pohodě.  Po zahájení, které provedl pan ředitel Karel Pavlík s paní učitelkou Alenou Ciklovou, mohli malí závodníci ukázat své sportovní nadání a vztah k soutěživosti. A že jich bylo! Závodu se zúčastnilo celkem 150 žáků druhých až pátých tříd. Ti se k nám sjeli z nejbližšího okolí (ZŠ Mikulov Pavlovská, Valtická, ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Drnholec, ZŠ Sedlec, ZŠ Březí), ale přijela k nám i vzdálená ZŠ Trnava. I v tak velkém počtu závodníků se naše děti vůbec neztratily – získali jsme hned 3 zlaté medaile, 3 stříbrné medaile a 2 bronzové medaile. Závodníci předvedli krásné výkony, na ty nejlepší čekala odměna v podobě medaile, diplomu a věcného daru. Všichni si ovšem z našeho hřiště odnesli nejen krásný zážitek a cennou zkušenost, ale taktéž sladkou odměnu, která se na ně sypala z oblohy. Atletický trojboj se žákům líbil a už teď se těší na další ročník.

Výsledky:

Běh na 50 m – kategorie 2. – 3. ročník

DÍVKY                                      CHLAPCI
1. místo    Viktorie Židelová (ZŠ Březí)          Denis Eghaghe (ZŠ Hraničářů)
2. místo    Adéla Fojtová (ZŠ Hraničářů)       Šimon Brenkus (ZŠ Pavlovská)
3. místo    Dorota Moravčíková (ZŠ Trnava)    Denis Kocman (ZŠ D. Dunajovice)

Běh na 50 m – kategorie 4. – 5. ročník

DÍVKY                                            CHLAPCI
1. místo    Karin Konešová (ZŠ Valtická)            Šimon Pláteník (ZŠ Pavlovská)
2. místo    Nikola Galová (ZŠ D. Dunajovice)       Dominik Obrdlík (ZŠ D. Dunajovice)
3. místo    Anna Brucháčková (ZŠ Valtická)        Petr Hofmann (ZŠ Hraničářů)

Skok daleký – kategorie 2. – 3. ročník

DÍVKY                                        CHLAPCI
1. místo    Adéla Fojtová (ZŠ Hraničářů)         Denis Kocman (ZŠ D. Dunajovice)
2. místo    Viktorie Židelová (ZŠ Březí)           František Zugárek (ZŠ Drnholec)
3. místo    Dorota Moravčíková (ZŠ Trnava)     Tomáš Kučera (ZŠ Pavlovská)

Skok daleký – kategorie 4. – 5. ročník

DÍVKY                                            CHLAPCI
1. místo    Karin Konešová (ZŠ Valtická)            Timotej Jančovič ( ZŠ Trnava)
2. místo    Eliška Grzybová (ZŠ Březí)               Daniel Tomšík ( ZŠ Valtická)
3. místo    Anna Brucháčková (ZŠ Valtická)        Vít Kyněra (ZŠ Březí)

Hod kriketovým míčkem – kategorie 2. – 3. ročník

DÍVKY                                         CHLAPCI
1. místo    Viktorie Židelová (ZŠ Březí)            Lukáš Huserek (ZŠ Hraničářů)
2. místo    Berenika Babicová (ZŠ Hraničářů)          Andrej Časný (ZŠ Hraničářů)
3. místo    Dorota Moravčíková (ZŠ Trnava)      Lukáš Staňo (ZŠ Březí)

Hod kriketovým míčkem – kategorie 4. – 5. ročník

DÍVKY                                                CHLAPCI
1. místo    Sandra Jakubcová (ZŠ D. Dunajovice)    Dominik Obrdlík (ZŠ D. Dunajovice)
2. místo    Anna Brucháčková (ZŠ Valtická)            Daniel Páviš (ZŠ Pavlovská)
3. místo    Kristýna Růžičková (ZŠ Pavlovská)        Ondřej Kunc (ZŠ Hraničářů)

Všem vítězům gratulujeme a ostatním, kteří v letošním roce neuspěli, přejeme pěkné výkony v dalších sportovních utkáních.

Atletický trojboj podpořilo finančně i materiálně město Mikulov, ozvučení laskavě zapůjčil tenisový oddíl. Děkujeme!

Mgr. Irma Hatzl