Atletický trojboj 2014

Za krásného a slunečného počasí proběhlo 20. května v naší škole tradiční sportovní klání - atletický trojboj. Soutěžilo se v těchto disciplínách: sprint na 50 m, hod kriketovým míčkem a skok daleký. Atletického dne se zúčastnily ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Drnholec, ZŠ Mikulov Valtická-Pavlovská, ZŠ Sedlec, ZŠ Trnava a pořádající ZŠ Mikulov, Hraničářů. Soutěžilo celkem 137 závodníků, někteří z nich ve všech třech disciplínách. Atletický den zahájil ředitel školy Mgr. Karel Pavlík, který všechny zúčastněné srdečně přivítal a popřál jim mnoho úspěchů. S organizací a průběhem závodů seznámila mladé sportovce Mgr. Alena Ciklová. Rozděleno bylo celkem 54 medailí v šesti kategoriích.

Nejvíce medailí si tentokrát odnesla ZŠ Mikulov Valtická-Pavlovská. Nejúspěšnějšími závodníky byli žáci a žákyně ze školy na Pavlovské ulici s počtem 17 získaných medailí.

Pořadí škol v počtu získaných medailí:

1. místo ZŠ Mikulov Valtická-Pavlovská  23 medailí
2. místo ZŠ Mikulov, Hraničářů   13 medailí
3. místo ZŠ Drnholec                   6 medailí
4. místo ZŠ Dolní Dunajovice    6 medailí
5. místo ZŠ Trnava                      3 medaile
6. místo ZŠ Sedlec                      3 medaile

Celá akce by se nemohla uskutečnit bez finanční podpory města Mikulov, díky které bylo možné pořídit ceny do soutěží, nezištné pomoci pracovníků MÚ Mikulov Bc. Magdaleny Krčmové, Bc. Aleny Vargové a pana Hanečáka, kteří pomohli zajistit pitný režim závodníků a drobné odměny. Ozvučení areálu zajistil JUDr. Milan Novák. O své bohaté zkušenosti s organizací této tradiční soutěže se s námi podělila její zakladatelka Mgr. Zdeňka Nováková. Děkujeme všem výše uvedeným a také kolektivu pracovníků naší školy, kteří se na zdárném průběhu atletického dne podíleli.

Mgr. Alena Ciklová