Březová 2013 - 1. díl

Vítáme vás u prvního dílu téměř online přenosu z našeho pobytu ve středisku outdoorových aktivit Březová na Třebíčsku. 
Ráno jsme vyrazili z deštivého Mikulova a celou cestu z obavami obhlíželi obzory a doufali v obrat k lepšímu. 
Jako mávnutím kouzelného proutku začal déšť ustávat ve chvíli našeho příjezdu na nádraží ve vesnici Stařeč. Pro jistotu jsme ale pro přesun na místo našeho přístího pětidenního pobytu zvolili delší trasu po silnici, abychom uchránili naše dolní končetiny před úplným provlhnutím. Turistické tempo nás po necelé třičtvrtěhodině přivedlo do Rokytnice nad Rokytnou, kde nastala první komplikace. Martin při návštěvě místního konzumu vyložil z batůžku boty a jaksi je zapomněl vrátit na místo,ale ztrátu ohlásil až po dalším kilometru chůze. Záchranná akce byla naštěstí úspěšná a boty byly nalezeny.
Po příchodu na místo jsme se ubytovali v hlavní budově a zakrátko zcela neplánovaně poobědvali, prošli si s naším instruktorem Péťou středisko a vyrazili na úvodní taškařici zvanou airsoft. Péťa nás rozdělil do dvou týmů a asi hodinu do sebe všichni pálili hlava nehlava z kuličkovek. Obě odehrané bitvy údajně skončily remízou.
Po svačině následovala disciplína nazvaná bungee-running. Instruktoři přivázali ke sloupu pružná lana, zájemci se navlékli do úvazků a soutěžili o to, kdo položí do větší vzdálenosti od sloupu malý kámen. Nejlepším tahounem se stal podle očekávání Michal, ale velice zdatně mu sekundovali i ostatní, hlavně děvčata předváděla vynikající výkony a nasazení. Dlužno podotknout, že ten, kdo si uchránil relativně čisté oblečení při airsoftu, nemohl tentokrát uniknout nástrahám klouzající trávy, která se postupně měnila v jedno velké kluziště plné bahna.
Po nezbytném odbahnění následovala večeře a téměř celá sestava se ještě bavila přehazovanou a fotbalem. Teď ještě povléknout postele, dosušit věci a zalehnout. Laura šla prát.
To je pro dnešek vše, jestli se ještě něco zajímavého přihodí, dozvíte se to zítra, možná ...
Zatím si můžete prohlédnout pár fotek z dnešního dne.

Fotogalerie:

© 2011 - WINY, s.r.o. hosting & webdesign