Březová 2013 - 3. díl

Třetí den našeho pobytu na Březové začal netradičním budíčkem. Strakapoud velký si vyhlédl vysokou lezeckou stěnu přímo proti našim oknům a v pravidelném rytmu ji už od půl sedmé otloukal. Pak ho zahnal déšť a stejně jsme dopadli i my, takže jsme po snídaní zůstali v jídelně, kde jednotlivci pomocí pantomimy ztvárňovali různé činnosti a ostatní se je snažili uhodnout. 
Kolem desáté se naštěstí počasí trochu umoudřilo, takže jsme se odebrali pod věž, kterou jsme zdolávali trasou zvanou Iron Man. Bylo to dost náročné, protože všechno bylo mokré a kluzké. Všichni se ale ukázali jako pravý železný muž či žena a vydrápali se nahoru nebo aspoň skoro nahoru.
Odpolední program začal sjezdem Démonické lanovky. V chladném počasí bylo odvážné už jen to vyčkat spoře oděni na potřebné úkony spojené s bezpečným zdoláním několik desítek metrů dlouhé lanové dráhy. Po výstupu na věž některým navíc začala hrůzou tuhnout krev v žilách. Nakonec ale všichni prokázali velkou dávku odvahy a spustili se dolů. Odměnou jim byl neopakovatelný zážitek z dopadu na hladinu rybníka a posléze i teplá sprcha.
A po svačině přišel vrchol dnešního dne, tolik očekávaný paintball. Za stálého deště vyslechli všichni zúčastnění podrobnou instruktáž svých vedoucích o bezpečnosti a chování při hře a lítý boj mohl vypuknout. Rozděleni do čtyř družstev, z nichž zejména to plně dívčí zaujalo svou defenzivní taktikou, vystříleli členové všech týmů zakrátko své zásobníky do pneumatik, dřevěných či plátěných zábran a občas také, jak dokazují některé snímky, i do těl či dokonce tváří svých protivníků.
A to je pro dnešek vše, Kurťa chtěl jít ještě hrát po večeři fotbal, ale hrací plocha byla shledána kvůli trvalému dešti ke hře nezpůsobilou, takže nedostal povolení.

Fotogalerie:

© 2011 - WINY, s.r.o. hosting & webdesign