Netradiční atletický trojboj

V posledních květnových dnech pořádala naše škola atletický den pro žáky prvního stupně. Jelikož nám počasí letos vůbec nepřálo, konala se akce v Městské sportovní hale Mikulov. Z tradičních závodů se rázem staly závody netradiční, protože se musely jednotlivé disciplíny poupravit. Soutěžilo se ve třech disciplínách: ve skoku z místa, v hodu molitanovou raketou a člunkovém běhu. Pro závodníky byly tyto disciplíny nové a také si je náramně užili. Naši atleti porovnávali své síly se žáky ze ZŠ Mikulov Valtická a Pavlovská, ZŠ Dolní Dunajovice, ZŠ Drnholec, ZŠ Trnava, ZŠ Sedlec a ZŠ Březí. Celkem bylo rozdáno 54 medailí, nejvíce si jich odnesli žáci ze ZŠ Valtická – Pavlovská. Ti získali dohromady 16 medailí. V těsném závěsu, v počtu 13 medailí, byla ZŠ Hraničářů. Dále ZŠ Březí s 11 medailemi, ZŠ Drnholec a Dolní Dunajovice po 6 a Trnava 2. Všechny děti se do soutěže zapojily s velkou chutí a za svoji snahu a účast byly odměněny.

Děkujeme městu Mikulov za podporu této akce a zároveň všem, kteří se na organizaci a průběhu závodů podíleli.

Irma Hatzl

Fotogalerie: