Celý den v pražské ZOO

V úterý 23. září jsme se my osmáci a pár deváťáků vydali do matičky Prahy. Jeli jsme spolu s pátou třídou z naší školy a s páťáky z Valtické, ti jeli na Pražský hrad, kde měli svůj program – výstavu svých obrázků z výtvarné soutěže Hravý architekt.

My starší jsme jeli do ZOO, kde byl pro nás připravený přírodovědný projekt. Jel s námi pan učitel Odehnal a pan učitel Pokorný. Byl pro nás vypraven dvoupatrový autobus. Většina z nás cestu do Prahy prožila s obličejem přilepeným na sklo a pozorováním, kudy to vlastně jedeme.

V ZOO jsme si jen neprohlíželi zvířata, ale plnili jsme i zadané úkoly, které potřebujeme pro naše přírodovědné znalosti. Po nasbírání příslušných informací pak vytvoříme prezentaci. Ohromilo nás, kolik překrásných zvířat se zde nachází. Nečekaně jsme vyjeli i po lanové dráze, kde jsme narazili na krásné koně Převalského. Také nás zaujala koňská socha z bronzu. Byla to zábava a získali jsme plno nových informací. Viděli jsme například zebry, gorily, žirafy, slony, lední medvědy a spoustu dalších zvířat.

Výlet do pražské ZOO se nám moc líbil. Cestou nazpět jsme byli vpuštěni do Mc'Donaldu, tam si většina z nás koupila spousty dobrot a hranolek a cestou domů jsme vše spořádali. Výlet se nám moc líbil.

L. Žáková, L. Holcová, Z. Válek, 8. A

Fotogalerie: