Dobrá škola v přírodě v Orlických horách

Žáci 2. a 3. ročníku ZŠ Mikulov, Hraničářů 617 E se vydali 23. 5. 2015 na týdenní pobyt do Jedlové v Orlických horách. A jak si školu v přírodě užili? Přesvědčte se sami!

Škola v přírodě je něco podobného jako prázdniny, ale bez mobilů, tabletů, PC a rodičů. Na ŠVP je velmi krásně. Občas tam prší, ale jsou tam hezké hory a lesy.

Tentokrát jsme byli za pravěké lidi. Hráli jsme si na lovce mamutů. Moc se nám líbilo převlékání do kostýmů, vypadali jsme jako opravdoví pračlověci. Bylo to super. Škola v přírodě byla o tom, že jsme měli mamutíka, který se jmenoval Kulička. A té Kuličce se ztratila maminka. Potom jsme šli dělat soutěže, abychom našli Kuličkovu maminku. Našli jsme ji v lese.

 A rozdělovali jsme se do tlup. Vydali jsme se do lesa a hledali lístečky. Na lístečkách byla napsána zvířata. Každý měl jeden lísteček a podle názvu zvířat jsme se rozdělili do tlup. Tlup bylo osm. Podle těch zvířat. Sokoli, Jeleni, Vlci, Medvědi, Kuny, Lišky, Bobři, Havrani. Každá tlupa měla svoje posvátné místo, kam chodila každý den. Bylo hezké. Potom jsme šli na hřiště, tam jsme zjistili, že jsme jedna velká rodina a že každá tlupa má své rodiče – Prakunu, Prasokolici, Prajelenici, Pramedvědici, Pravlčici, Prabobřici, Prališku a Prahavrana. Hráli jsme taky pračlověké hry a bavilo nás to. Pračlověčí závody byly: stavění útočiště, hledání tubusu se zprávou, zachránit svého člena tlupy, záchrana zraněného, lezení po provazech a tak dále. Taky jsme vymýšleli pokřiky a učili se pravěkou hymnu. Potom jsme museli obětovat někoho z našeho týmu, a jak jsme ho vybrali, přiběhl šaman se zprávou, že ho můžeme zachránit tak, že na svá posvátná místa přineseme sedm věcí začínajícící na stejné písmeno. Všichni to zvládli na jedničku a nikdo nebyl obětován.

 Moc nás bavilo, jak jsme šli ke zvonaři a hrnčířce. Nakupovali jsme tam dárečky pro rodiče. Moc jsme si to užívali.

Moc se nám tam líbilo a děkujeme všem paním učitelkám. A za ty úkoly a bobříky jsme dostávali diamanty a vzácné kameny a pak jsme odjeli a za vše děkujeme majitelům chaty a paním učitelkám. Vařili tam výborně. Na školu v přírodě budeme vzpomínat. Cestou zpátky se nikomu neudělalo špatně.

Vybráno z prací žáků 2. a 3. ročníku ZŠ Mikulov, Hraničářů

© 2011 - WINY, s.r.o. hosting & webdesign