Jazykový pobyt v Londýně

Týdenní ho jazykového pobytu v Anglii se v polovině prosince zúčastnilo dvacet žáků 2. stupně Základní školy Mikulov, Hraničářů.

6. prosince jsme se autobusem a pak trajektem přepravili z francouzského Callais do anglického Doveru a odtud do Londýna. Hned první den jsme viděli London Eye, parlament, Big Ben, Buckinghamský palác, Westminster Abbey, památník obětem 1. a 2. světové války, prošli jsme slavné Trafalgar Square, kde nás zaujaly živé sochy. Velkou pozornost upoutala oblast Chinatown, jež je přesnou kopií Číny. Po náročném dni plném poznávání krás a historie Londýna jsme byli ubytováni po skupinkách v anglických rodinách.

Další tři dny jsme si s rodilým mluvčím zdokonalovali znalosti angličtiny, devět lekcí bylo pro nás přínosem. Navštívili jsme Windsor, St. John´s College, což je kolej univerzity Cambridge, nadchlo nás světoznámé muzeum Madame Tussand´s. Čtvrteční večer pak patřil nákupům na známé ulici Oxford Street.

Následující den jsme navštívili Tower of London, kde jsme viděli pravé korunovační klenoty. Prošli jsme se po skleněné podlaze Tower Bridge, pak jsme si prohlédli nejvyšší budovu Evropské unie Shard (střep).

Tímto děkujeme paním učitelkám Lence Šebestové a Martině Knoflíčkové za trpělivost a zpříjemnění programu. Jazykový pobyt, kterého se společně s námi zúčastnili i žáci ze ZŠ Mikulovice, se nám velmi líbil a jsme rádi, že jsme dostali příležitost vidět Londýn.

Účastníci jazykového pobytu z 2. stupně ZŠ Mikulov, Hraničářů