Přírodovědná exkurze

Výuka zážitkem je jedna z možností pro získávání znalostí. Proto se žáci ze ZŠ Hraničářů zúčastnili exkurze do Hvězdárny a planetária, v rámci předmětu přírodovědy.

Ve čtvrtek 12. listopadu se naše třída 5. A, spolu s 5. B vydala do planetária v Brně. Jelikož jsme vyjížděli v 7 hodin, museli jsme brzy vstávat. Ranní vstávání nebylo nic příjemného, ale stálo to za to!

Do Brna jsme dojeli jen taktak, protože jsme na dálnici uvízli v koloně. Naštěstí netrvalo dlouho a autobus se dal zase do pohybu. Ani jsme se nenadáli a byli jsme na místě. Když jsme vešli do budovy, hned jsme se přesunuli do sálu digitária. Tato místnost vypadala jako kino.  Sedli jsme si, spustili si sedačky a dívali se na strop, kde se celý program promítal.  Bylo to krásné a dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých věcí, o kterých jsme ani nevěděli. Kdo by třeba řekl, že Venuše je teplejší než Merkur nebo že Slunce má 15 milionu °C? Zhlédli jsme nejen planety, ale i různá souhvězdí. Z vesmírné cesty jsme byli nadšeni, hvězdné nebe nás přímo uchvátilo.

Po skončení programu jsme se nasvačili a někteří z nás si koupili různé suvenýry. Protože jsme měli ještě chvíli čas, nechaly nás paní učitelky proběhnout se po parku, kde jsme se pořádně vyřádili. Pak už pro nás přijel autobus a jelo se domů.

V planetáriu se nám moc líbilo, bylo to super!

Kolektiv žáků 5. A

Vzdělávací program s názvem Úžasné planety hodnotíme jako úspěšný.  Žáci získali nové poznatky, které mohou uplatnit při výuce. O toto téma projevují děti velký zájem, i z toho důvodu jsme se rozhodli vytvořit k tomuto zajímavému učivu třídní projekt. Přijďte se přesvědčit do naší školy, jak se nám práce povedly.