Výstava v Břeclavi - Hry a klamy

Městské muzeum Břeclav připravilo na podzimní dny pro žáky základních škol interaktivní výstavu Hry a klamy, jež je první ze dvou putovních výstav libereckého vědeckého centra iQPARK snažícího se zpropagovat vědu a vzdělání na světové úrovni, a to vše navíc nenásilnou hravou formou.

Žáci ze 4. B ZŠ Mikulov, Hraničářů se do Břeclavi rozjeli, aby se seznámili s padesáti exponáty ze světa vědy, techniky a přírody určených k vyzkoušení, vyřešení i k soutěžení. A jaké byly jejich zážitky?

Ve čtvrtek 10. prosince se 4. B vydala vlakem na interaktivní výstavu do Břeclavi. Výstava Hry a klamy byla putovní, proto jsme toho využili, když byla v Břeclavi.

Tato výstava byla jak hravá, tak i poučná, prostě skvělá. Mohli jsme se na hodinu stát opravdovými vědci. Byly tam všechny různé experimenty. Nejlepší bylo, že jsme na všechno mohli sahat, protože tam byl nápis Sahat na exponáty přikázáno! Moc se nám to všem líbilo, bylo tam padesát her, každá měla něco do sebe. Například rentgen, satelit, brailovo písmo a logické hry. Všichni určitě vyzkoušeli všechno.

Tak třeba otiskovač je hra, která se využívá k otisknutí těla, ruky, nohy atd., také třeba rozpoznej jazyk, změř rychlost svého těla, stisk své ruky atd. Zvládli jsme Solitér, a protože jsme to nevzdávali a pořád to zkoušeli, jeden kamínek nám zbyl a to znamená, že jsme géniové.

Poté jsme odešli do velkoobchodu Shopping centrum, kde se nám líbila volnost ve skupinkách. Mohli jsme si tam všechno nakoupit, samozřejmě jsme museli mít nějaké ty peníze. Nakoupili jsme tam dárečky pro rodiče a taky něco pro sebe. Po cestě zpátky byla velká sranda.

Moc se nám to líbilo a děkujeme naší paní učitelce Radce Buchtové, že nás tam vzala a měla teda odvahu, že tam s námi vůbec šla.  A taky paní vychovatelce Marcelce. Bylo to překrásné dobrodružství.

Vybráno z prací žáků 4. B ZŠ Mikulov, Hraničářů