Ukliďme Česko

V letošním školním roce se naše škola zapojila do akce Ukliďme Česko.

Do sběru odpadků se s vervou pustilo více než 200 žáků 0. – 7. ročníku a podařilo se jim vyčistit prostory Paloučku pod Svatým kopečkem, Pruského hřbitova, Otthenthálskou stezku, Svatojakubskou cestu, ulici Zlámalovu, prostory U Bažantnice, okolí Šibeničníku i Tesca.

Celkem jsme nasbírali asi 22 pytlů odpadků různého druhu. Někdy jsme nestačili zírat, co jsou schopni lidé do přírody „odložit“. Je smutné, že ti, kterým naše příroda není lhostejná, uklízí po těch bezohledných, kteří se téhle akce určitě nikdy nezúčastnili, protože pokud by viděli, co nepořádku se povaluje v našem okolí, asi by vyhazovali odpad tam, kam patří a příští rok by nebylo co uklízet.

Děkujeme touhle cestou Správě CHKO Pálava, která akci v Mikulově zaštítila, učitelům a hlavně všem žákům, kteří statečně uklízeli okolí našeho města.

Fotogalerie ZDE.