Čtvrťáci na škole v přírodě

Druhý červnový týden se všichni naši čtvrťáci vypravili do školy v přírodě do Orlických hor.

O tom, jak si děti školu v přírodě užily, se můžete dozvědět z jejich vyprávění:

„Na školu v přírodě jsme se všichni moc těšili. Už jsme tady! První den jsme šli do kostela sv. Matouše. To místo jsme si oblíbili. Paní učitelka nám tam vyprávěla pověsti. Další den jsme stavěli příbytky. Náš příbytek vyhrál. Jmenoval se Bistro u zlomeného srdce. Hráli jsme spoustu dalších her. Například vybíjenou, přetahovanou, hry s míčem a s obručí, lovení medvědů, hledání pokladu, morseovku a olympijské hry. Moc jsme si to užili.“ (Julie Floriánová)

„Minulý týden jsme byli na škole v přírodě v Jedlové v Orlických horách a moc se mi tam líbilo. Hráli jsme báječné hry. Stavěli jsme v lese obydlí z přírodního materiálu, hráli jsme přetahovanou a vyráběli si amulety. V přetahované vyhrálo naše družstvo 1. místo a byli jsme z toho moc nadšení. Také jsme šli do kostela sv. Matouše, hledali jsme poklad a naučili jsme se morseovu abecedu. Paní učitelky a asistentky se o nás nádherně postaraly. První škola v přírodě a moc nás všechny bavila. Děkujeme za hezkou školu v přírodě.“ (Eliška Valkovičová)

„Ve škole v přírodě to bylo skvělé. V pondělí jsme měli volný čas. Mohli jsme si hrát s míči, skákat přes švihadla a podobně. Potom jsme šli na procházku do kostela sv. Matouše. V úterý nás rozdělili do skupin a měli jsme štafetovky. Ve středu nás naše milé paní učitelky a paní asistentky vzaly do vedlejší vesnice, abychom koupili suvenýry. Ostatní dny jsme hráli ve skupinách a odpočívali. V pátek na ukončení jsme pomocí morseovky hledali poklad. Moc se nám tam všem líbilo. A moc děkujeme paním učitelkám a paním asistentkám za nejlepší výlet.“
(Kristina Yaroshenko)

"Škola v přírodě byla moc fajn a krajina kolem byla úžasná. Klidně by jsem se tam vrátil znovu.“
(Ondra Klačman)

„Byli jsme ve škole v přírodě, bylo to úžasné. Každé ráno byl budíček v 7:30 hod. Poté jsme šli na snídani. Musím říct, že jídla byla luxusní! Byly 4 týmy a 4 paní učitelky: Vladěnka Ondrůjová, Martinka Babicová, Alenka Ciklová a Pavlínka Filuzstková. Všem paním učitelkám klobouk dolů, úžasné hry a chtěla bych si to zopakovat celé ještě jednou. Jdeme ke hrám: hráli jsme čtyřboj, lov na medvědy, vybýjenou A pro B a hry s lanem. Moc moc moc děkuji.“
(Markéta Kovářová)

„Škola v přírodě byla úžasná. Nejvíce se mi líbilo stavění malých domečků v lese. Používali jsme přírodní materiály, které jsme našli. Já a můj tým vyhrál. Byla jsem hodně nadšená a nemohla jsme tomu uvěřit. Naše stavení bylo opřeno do dvou stromů a klacky jsme pokryli listím. Moc se mi naše stavení líbilo. Další nejlepší věc nebo spíš osoby jsou paní učitelky a paní asistentka a paní vychovatelka. Moc vám děkuji za vaši péči o nás. Také vám děkuji za tak báječný výlet. Moc mě to tam bavilo.!“
(Soňa Suchomelová)

„Minulý týden jsme byli na škole v přírodě v Orlických horách. Chodili jsme na hezké procházky, hráli jsme různé hry, jako třeba vybíjená, přetahovaná a tak dále, taky jsme stavěli přístřešky a vyráběli amulety z přírodních materiálů. Ještě jsme lovili medvědy. Poslední den před odjezdem jsme opékali špekáčky. Všem nám moc chutnaly. Moc jsme si to tam všichni užili.“
(Silva Špalková)

Žáci 4. A a 4. B

Fotogalerie ze školy v přírodě
ZDE.