Vodácké putování - Vltava 2023

A je to tady! My žáci devátých tříd jsme se po devíti letech čekání dočkali vodáckého putování. Na cestu za vodou jsme se vydali 19. června v brzkých ranních hodinách, abychom zlepšili své talenty.

První den nás čekalo seznámení s vodou a kanoemi, první jezy a koupání. Druhý den nás čekal pouze jeden jez spolu s návštěvou Rožmberku a klidné putování po Vltavě. A teď už přichází ten nejnáročnější den, a to den třetí, čekalo nás celkem 5 jezů v blízkosti Českého Krumlova a projetí samotným městem. Návrh pana učitele Souchopa na prohlídku Českého Krumlova byl nekulturní většinou kurzu zamítnut, a tak jsme dále pluli směrem k našemu cíli, přičemž nás přistihlo nepříznivé počasí, díky němuž se celá posádka namočila bez jediného cvaknutí. Ve čtvrtek nás čekal finální jez, na kterém se všichni pořádně vykoupali. Večery jsme trávili chystáním večeře a zpíváním u ohně v doprovodu kytar a harmoniky, z toho ten poslední večer byl ten nejlepší. A teď přichází čas na rozhovor s žáky neboli účastníky našeho zájezdu.

Jaké byly tvé nejlepší zážitky z vody?
Kristýna: „Jedním z mých nejlepších zážitků z vody je určitě výhra se spolužákem Davidem ve slalomu na divoké řece, která byla vymyšlena, abychom se nenudili. Super taky bylo, když jsme byli všichni na posledním jezu vyklopeni, aby nám to nebylo líto." (Kristýna Kočiková, 9.B)

David: „Nejlepší zážitky byly jezy, stavění a rozkládání stanů, což nikomu nešlo." (
David Harth, 9.B)

Leošek: „Srandovní byla ta čtyřhodinová cesta za vodou a taky se mi líbil kemp v Branné. " (
Lea Čevelíková, 9.B)

Gajďa: „Zážitek, který bych rozhodně vyzdvihla, je zpěv pana učitele Souchopa, který mi celé 4 dny zpíval na kánoi, nebo zajímavý kemp U Milana, samozřejmě také pochoutky Davida Bednáře a stavění stanu, při kterých by se dala atmosféra krájet." (
Tereza Gajdová, 9.B)

Emmička: „Nejlepší byla soutěž na divoké řece a taky každý večer, co jsme tam byli všichni spolu." (
Emma Nováková, 9.B)

pan učitel Odehnal: „Bylo hezké počasí a taky dobrá skupinka, díky tomu se vydařila celá voda."

Matěj: „Líbilo se mi večerní koupání, sjíždění jezu, stanování v kempech a jídlo od Davida." (
Matěj Vaculčík, 9.A)

Malé pivo: „Líbilo se mi sjíždění jezu, jídlo od pana Davida a koupání ve Vltavě." (
Martin Beneš, 9.A)

Viki: „Líbila se mi příroda, která nás obklopovala ať už jsme stanovali nebo pluli." (
Viktorie Studénková, 9.A)

Kája: „Moc se mi líbily bulharské topinky a kemp U Milana." (
Karolína Procházková, 9.A)

Čmelák:
....." (Vilém Brčák, 9.A)

Ještě jednou chceme my, žáci devátých tříd, poděkovat za možnost zúčastnit se vodáckého putování, za výborné stravování, za přístup učitelů a všech lidí, kteří s námi na vodu jeli a vodu jsme tím pádem měli příjemnější.

Julie Moravcová a Tereza Gajdová