Přeborník mikulovských škol v běhu na 50 m

V pátek 22. září 2023 proběhla na naší škole tradiční soutěž v běhu na 50 m žáků čtvrtých a pátých tříd. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Za velmi pěkného počasí jsme závod zahájili v 9:00 hod.

Všechny zúčastněné přivítal ředitel školy Mgr. Miroslav Pokorný a popřál dětem mnoho pěkných zážitků ze sportovního klání. Nezapomněl připomenout, že již samotná nominace žáků na závody je velkým úspěchem pro každého z nich, ale stupně vítězů máme pouze tři.

Závody zahájily dívky čtvrtých tříd a byly odstartovány první rozběhy. Osm nejrychlejších děvčat postoupilo do semifinále a v závěru závodu pak čtyři nejrychlejší běžely finále. Stejně vše probíhalo i u ostatních kategorií.

Přehled výsledků:

kategorie dívky IV. třída
1. Ráczová Karolína – ZŠ Valtická
2. Zajícová Terezie – ZŠ Valtická
3. Čechová Nina – ZŠ Valtická

kategorie chlapci IV. třída
1. Tručka Tobias – ZŠ Valtická
2. Úlehla Maxmilián ZŠ Hraničářů
3. Stejskal Lukáš – ZŠ Hraničářů

kategorie dívky V. třída
1. Ialina Miruna – ZŠ Haraničářů
2. Pechánková Ema – ZŠ Valtická
3. Pechánková Viktorie – ZŠ Valtická

kategorie chlapci V. třída
1. Jakub Ošonec – ZŠ Hraničářů
2. Macák Adam – ZŠ Valtická
3. Klečka Zdeněk – ZŠ Valtická

Celé sportovní dopoledne probíhalo ve velmi příjemném přátelské atmosféře. Děti se vzájemně povzbuzovaly a své hlasivky při finále už vůbec nešetřil ani pedagogický doprovod mladých atletů. V závěru bychom rádi poděkovali nominovaným závodníkům za jejich snahu, úsilí a dodržování pravidel v duchu fair play.

Mgr. Alena Ciklová