Páťáci ve VIDA

Ve středu 8.11. jsme se vypravili do Brna. Přijeli jsme k budově Vidy. První, co jsme udělali bylo, že jsme se vyfotili a čekali jsme, než se otevřou dveře. Hned jak jsme vešli, nám začala paní učitelka vysvětlovat, jak se máme chovat. Nechala nás se tam porozhlédnout a vše si vyzkoušet.

Nejvíce mě zaujaly vodní pokusy, jako třeba vytváření vln při tsunami nebo ponořování ponorky. Bylo tam ještě více zajímavých věcí, třeba točící se místnost, která představovala odstředivou sílu a všechny nás přilepila ke zdi. Také se mně zalíbila foto místnost, která vytvořila naše stíny.

Po hodině a půl jsme se všichni sešli u divadla vědy. Tam jsme měli program o aerodynamice. Bylo to super. Dozvěděli jsme se, jak je možné, že letadla létají, ale závodní formule v takové rychlosti nevzlétnou. 
Pak jsme šli na oběd a hned jsme si běželi něco koupit do automatu. Zhruba půl hodiny jsme jedli.

Potom jsme šli zpátky ke vstupu a čekal nás další zážitek. 
Program se jmenoval Co najdeme pod mikroskopem? Zjišťovali jsme, jak funguje mikroskop a museli jsme hádat, co se v něm skrývá.

Všichni jsme byli zklamaní, že už musíme odjet. Autobus na nás čekal před budovou na parkovišti. Každý odjel se super vzpomínkou.


Ondra Klačman, 5. AAktualita je zařazená v kategoriích: