Nečekaně, ale zaslouženě

Tak jsme se po dlouhých letech dočkali.  Reprezentanti Hranclu, tedy v tomto případě reprezentantky, vybojovali cenný kov v krajském kole sportovního klání. Ale popořádku.

Spanilá jízda začala v Břeclavi 1. listopadu, kde proběhlo okresní kolo, ve kterém naše hráčky v týmové soutěži nenašly přemožitelky. I když soupeřky z Břeclavi hrály velmi dobře a zle nám šlapaly na paty. Aha, vy vlastně ještě nevíte, o jaké paty se tu jedná. Tak tedy vězte, že trio Adéla Machová, Veronika Mondeková a Tereza Valíčková bojovalo za čest a nehynoucí slávu své základky ve stolním tenise.

Vítězství v okresu máme v kapse a chystá se velké klání v Hodoníně, kde 15. listopadu 2023 měly sraz nejlepší stolnětenisové školní týmy jižní Moravy. Bylo nominováno šest družstev, jež hrály ve dvou tabulkách systémem každý s každým. Prvním soupeřem našeho tria byla děvčata z Brna. Vzhledem k herní vyspělosti Adély a Veroniky jsme mohli po necelé půlhodince konstatovat naše jasné vítězství 3:0. Po nezbytné přestávce nás čekal nevyzpytatelný tým z Rousínova. V prvním utkání sice Áďa nedala soupeřce šanci, ale hned navazující a velmi dobře rozehrané utkání Verča ztratila, protože ji postihl náhlý a ničím nezastavitelný pokles formy. Tedy 1:1. Čtyřhra ovšem ukázala, že náš tým je přece jenom poněkud vyhranější a vzali jsme si zpět vedení 2:1. V dalším zápase už jasně dominovala Áďa a my celkově vyhráli 3:1. Hurá do finále. Z druhé skupiny se do boje o zlatou probojovaly hráčky z domácího Hodonína.

Finále se hrálo na dvou stolech, takže úvodní bitvy probíhaly současně. Áďa byla ve svém duelu opět nad síly protihráčky a byla rozhodně ve své kategorii nejlepší v celém turnaji. Verča nalezla na chvíli ztracenou výkonnost a ve dvou setech soupeřku také udolala. Následná čtyřhra už jenom potvrdila, že nejlepší tým je z Hranclu a naše holky jednoznačně turnaj vyhrály. Naprostá senzace. A i když Terka do hry nezasáhla, po celou dobu turnaje byla duší týmu a jeho nepostradatelnou součástí.

Děkuji všem třem děvčatům za skvělou reprezentaci a zviditelnění naší školy v širém dalekém kraji. Chci také poděkovat našemu kolegovi Ludvíku Machovi, který se o tento velký pingpongový zázrak hned po hráčkách zasloužil nejvíce a který nás bohužel před pár týdny navždy opustil.

J. Souchop