Stalo se v Praze

Díky vyspělé aktivní vstupenkové politice získala naše škola pro 30 žáků a 3 pedagogy vstupenky na právě probíhající mistrovství světa v ledním hokeji. Za mírný manipulační poplatek jsme tedy obdrželi lístky na zápas mezi celky Norska a Dánska, který proběhl 14. 5. 2024 v daleké Praze.

Protože se jednalo o odpolední utkání, rozhodli jsme se sport doplnit kvalitní duševní potravou pro mozky našich deváťáku, kteří jako největší hokejoví fanoušci byli na tento sportovní svátek nominování. I přes hodinové zpoždění způsobené nedostatečně rozvitou dálniční sítí, jsme lehce po jedenácté zaklepali na dveře Armádního muzea Žižkov. Žáci ještě před vstupem do muzea obdrželi pracovní listy, které se vztahovaly k vývoji naší vlasti v letech 1918 až 1948. I přes neskrývané pochyby některých kolegů, kteří podceňovali touhu po vědění našich deváťáků, byly téměř dvě hodiny v atraktivních expozicích vyplněny intenzivní žákovskou činností a zaznamenáváním informací do předpřipravených tiskovin. Po takovém myšlenkovém vzepětí byly energetické zásoby našich mladých fanoušků téměř na nule a bylo nutné, je co nejrychleji dočerpat. Tohoto nelehkého úkolu se zhostilo OC Harfa, které skvěle naladilo chuťové pohárky a zachránilo deváťáky před úplným vyhladověním.

Po nabití baterek jsme vyrazili mezi turnikety O2 arény a neprodleně zaujali naše místa, ze kterých byl výtečný výhled na celou ledovou plochu. Od prvního hvizdu rozhodčího jsme byli velmi aktivními fandy, kteří patřili díky dvěma trumpetám chlapců k nejhlučnějším a díky vlnivým pohybům děvčat k nejelegantnějším. Tuto skutečnost po několika minutách zaznamenal i hlavní kameraman televizního přenosu a poslal naše fanouškovské hemžení nejenom na kostku nad ledem, ale i do celého světa. Na rozdíl od skvělých mexických vln v hledišti to borcům na ledě příliš nešlo a produkovaná hra nepatřila k tomu nejlepšímu, co lze na světových kluzištích uzřít. S přítomnými kolegy jsem se shodli, že úrovně tohoto klání a zápasy našeho školního hokejového turnaje nejsou až tak vzdáleny a že naše tréninkové metody jsou správné a na vysoké mezinárodní úrovní. Po nemastné neslané hře obou týmů utrpělo Norsko pravděpodobně zaslouženou výhru nad Dánskem 2:0.

Po ukončení zápasu jsme byli překvapení, že nikdo z našich se mezi 10 264 přítomnými platícími diváky neztratil a vcelku bez problémů jsme se přesunuli k našemu autobusu. Cesta zpět již byla pohodová a plná vyplavování endorfinů ze skvěle stráveného dne. Troufám si tvrdit, že tento pobyt v našem hlavním městě se i přes ne zcela vynikající hokej vydařil a rozhodně ho zařadíme k tomu nejlepšímu, co přinesl školní rok 2023/2024.

Hokeji zdar.
J. Souchop