Atletické závody

Dne 24. 5. 2024 proběhly na ZŠ Mikulov, Hraničářů 617E atletické závody určené pro žáky a žákyně I. stupně základních škol. Kromě závodníků z mikulovských škol přijeli i sportovci z Dolních Dunajovic, Drnholce a Dolních Věstonic.

Vzhledem k nepříznivému počasí probíhaly závody v tělocvičnách naší školy.  Soutěžilo se ve třech disciplínách, které byly přizpůsobeny možnostem prostoru školy. Člunkový běh probíhal v malé tělocvičně, hod florbalovým míčkem ve velké tělocvičně a skok z místa ve spojujícím koridoru mezi tělocvičnami a hlavní budovou. Děti si těchto neobvyklých disciplín náramně užívaly i přesto, že měly natrénováno na běh 50 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem.

Mladí atleti získali za svá umístění medaile, diplomy a věcné ceny v podobě sportovního vybavení.

Za vítěze však můžeme považovat všechny závodníky, kteří nasadili veškeré své úsilí a snahu k dosažení co nejlepšího osobního výkonu.

Děkujeme všem kolegům ze spřátelených základních škol za skvělou spolupráci a úžasnou podporu svým svěřencům.

Velmi nás těší stále větší zájem o královnu sportů lehkou atletiku, a proto nám bude ctí v organizaci atletického trojboje pokračovat. Naším cílem je získávat pro sport co nejvíce nadšenců z řad mládeže.

Alena Ciklová

Celou fotogalerii k této akci můžete shlédnout ZDE