Dopravní soutěž mladých cyklistů

Letošní ročník okresního kola organizačně zajišťovalo město Mikulov. Konalo se 23. května. Družstva žáků ZŠ Hraničářů soutěžila v kategorii mladších i starších žáků. Jedná se vždy o čtyřčlenné družstvo – dvě dívky a dva chlapci.

Soutěží se ve čtyřech základních disciplínách:
   - Pravidla provozu na pozemních komunikacích – test
   - Jízda podle pravidel na dětském dopravním hřišti
   - Jízda zručnosti
   - Zásady poskytování první pomoci

I v letošním roce byla soutěž velmi obtížná, družstva byla vyrovnaná, sbíraly se trestné body (třeba za jízdu v zákazu vjezdu na dopravním hřišti, nezastavení na stopce, nedání přednosti v jízdě…).
Při poskytování první pomoci muselo družstvo řešit reálné situace. Žáci zdravotní školy z Břeclavi měli věrohodně vypadající zranění. Ošetřit někoho, komu trčí z ruky zakrvácený skleněný střep není jednoduché.

Tato akce nás rozhodně nezklamala, určitě jsme se nenudili a taky jsme se něco nového dozvěděli.
Družstvo mladších žáků bylo na pátém místě a starší žáci byli šestí, i když Ivo Burian byl nejlepším jednotlivcem mezi staršími žáky s vůbec nejnižším počtem trestných bodů.

Blahopřejeme k pěknému výkonu.
Jana Panáčková