Královská Anglie

Ve dnech 3. 6. - 7. 6. 2024 se žáci 2. stupně vydali na školní zájezd do Velké Británie.

Vyrazili jsme v pondělí 3. června ráno. Kanál La Manche jsme přepluli z francouzského přístavu Dunkirk do britského Doveru. Na trajektu jsme měli strašně dobrou britskou snídani – vajíčko se slaninou a toast. Na palubě lodi si někteří užili i východ slunce. Když jsme připlouvali k Doveru, měli jsme krásný výhled na Bílé útesy doverské. Z Doveru jsme se vydali přímo do Londýna. Naše první kroky mířily na Greenwich ke Královské observatoři a nultému poledníku. Poté jsme nasedli na vlak a jeli do centra Londýna. Prošli jsme se po nábřeží Temže a viděli spoustu zajímavých památek – např.
loď HMS Belfast, galerii Tate Modern, Shakespearovo divadlo Globe, katedrálu sv. Pavla. Také jsme si vyzkoušeli cestu přeplněným metrem v odpolední špičce. Zvládli jsme to. Nikdo se neztratil. :)))

Ubytovaní jsme byli v hostitelských rodinách. Ty si nás vyzvedly na meeting pointu. Naše rodina byla strašně moc super. Další den jsme cestovali lodí do centra až k London Eye. Z London Eye jsme si užívali krásné výhledy na dominanty města z ptačí perspektivy. Pak jsme se vydali na procházku městem k Buckinghamskému paláci, odkud jsme zamířili na prohlídku muzea voskových figurín Madame Tussauds. Večer jsme opět strávili v hostitelských rodinách.

Následující den jsme se vydali ke královskému hradu ve Windsoru. Na krmení labutí na řece Temži ve Windsoru budeme mnozí ještě dlouho vzpomínat. Do nedalekého Legolandu jsme se přemístili typickým červeným dvoupatrovým autobusem. Tam si každý s kamarády užíval své oblíbené atrakce. Byl to skvělý zážitek! Odtud jsme vyrazili zpět do přístavu Dover a zpátky opět do Dunkirku. Na trajektu jsme tentokrát dostali večeři. Měli jsme tak příležitost vyzkoušet britské „Fish and chips“. Poslední den jsme strávili celý na cestě. Před osmou hodinou večerní jsme dorazili k budově školy, kde nás přivítali naši rodiče a ředitel školy pan Miroslav Pokorný. Tenhle školní výlet byl super. Měli jsme možnost procvičit si svoji angličtinu v hostitelských rodinách, v McDonald's, v KFC, při nakupování. Moc jsme si to užili!

V průběhu zájezdu nás provázela průvodkyně paní Věra. Děkujeme za její zajímavé výklady. Děkujeme také našim řidičům, kteří nás bezpečně dovezli jak do Velké Británie, tak i zpátky domů. Za tento nejlepší výlet bychom chtěli poděkovat hlavně naším úžasným pedagogům, kteří pro nás tento zájezd přichystali. Moc děkujeme.

Adam Tomanec a žáci 6. A, 6. B, 7. A, 7. B, 8. A, 8. B,
9. A,  9. B.