English Star

Jednoho dne nám p. učitelka Šebestová řekla, že narazila na zajímavou soutěž v anglickém jazyce, do které bychom se mohli zapojit. Jednalo se o soutěž English Star pro základní školy a osmiletá gymnázia, jež si klade za cíl zpopularizování anglického jazyka a snaží se motivovat žáky k řešení testů.

Do soutěže se přihlásilo 300 škol z celé republiky. Žáci naší školy projevili zájem o účast v této soutěži, a tak se paní učitelka s p. učitelem Reném Pokorným pustili do její organizace.

Paní učitelka všechny žáky zaregistrovala do soutěže podle ročníku. Dva dny před soutěži na školu dorazily testy, které se otevřely až v den soutěže 13. 5. 2024. Účastníci měli časový limit 45 minut na vyplnění testu. Každý soutěžící bez ohledu na výsledek dostal diplom za účast a propisku. Pokud byl některý z nich úspěšnější a dosáhl výsledků více jak 80 %, měl na diplomu vyobrazenou zlatou medaili. Ty nejúspěšnější se ziskem 100% čekalo losování o hodnotné věcné ceny. Hlavní výhrou byl chytrý telefon. U nás na škole soutěžilo 61 žáků a z toho 21 řešitelů uspělo s výsledkem nad 90 %, a díky tomu se naše škola umístila jako 13. nejlepší v republice v kategorii škol s více jak 50 účastníky.

Nejúspěšnějším řešitelem na naší škole se stala má maličkost s výsledkem 100 %. Usmálo se na mě štěstí a k titulu se v závěrečném losovaní cen přidala i bezdrátová sluchátka značky JBL a školní pouzdro.

Na závěr patří poděkování naší škole za neustálou snahu o zpestření výuky různými akcemi, soutěžemi a výlety. Dále poděkování pedagogům vyučujícím angličtinu za neutuchající elán a lásku k učení jazyku, které nám předávají každý den.

Já osobně bych chtěl poděkovat paní učitelce Mgr. Lence Šebestové, která mě učí od třetí třídy a díky ní jsem mohl zazářit jako English Star.

Matěj Minařík, 8. B