Školní akademie 2024

Několik měsíců se žáci naší školy pod vedením svých třídních učitelů a vychovatelek připravovali na Školní akademii, která se naposledy konala v roce 2019. Akademie proběhla ve středu 26.6.2024 na mikulovském amfiteátru, kam nás přišli podpořit rodiče žáků, jejich prarodiče, sourozenci a další přátelé školy. 

Hned na úvod zahrála skupina Jankech Band. Moderátorky z řad žáků pak postupně zvaly na jeviště všechny účinkující. U některých dětí se projevila mírná nervozita, ale během vystoupení to nebylo vůbec znát a celý program akademie přinesl spoustu krásných, originálních a mnohdy dojemných vystoupení. Shlédli jsme řadu tanečních a pěveckých čísel, vtipné parodie, „haka“ na vyjmenovaná slova, hru na bubny, na boomwhackery, choreografii se švihadly nebo míči. 

Vystoupil také celý učitelský sbor se svou vlastní „hádavou“ písní podpořenou profesionálním hudebním doprovodem, kdy se ke kytarám Aleny Ciklové a Venduly Peškové připojili Adam Slavík se svým akordeonem (žák naší 4.B) a učitelky mikulovské ZUŠ Helena Slavíková hrou na housle a Barbora Pospíšilová hrou na klarinet. Všichni si zaslouží velké poděkovaní. 


Milým hostem akademie byla naše bývala žačka Bára Žofková (nyní studentka brněnské konzervatoře), jejíž baletní vystoupení ocenili všichni návštěvníci i žáci.

Konec akademie patřil deváťákům a jejich dojemnému loučení s naší školou.

Na závěr si vzal slovo pan ředitel Miroslav Pokorný, aby všem poděkoval za odvedenou práci, za organizaci, za atmosféru a přislíbil, že za pár let se na akademii opět setkáme.

Poděkování patří bezesporu vychovatelce a vedoucí tanečního kroužku ŠSK Vendule Peškové, která si celou organizaci a scénář akademie vzala na starost.

Věříme, že rodiče i děti prožili příjemné odpoledne.
O skvělé atmosféře svědčí bohatá
fotogalerie.
Aktualita je zařazená v kategoriích: