Sedmáci na Festivalu vědy a techniky

Hned na úvod školního roku, v pátek 6.9., se naši žáci sedmých tříd zúčastnili Festivalu vědy a techniky v Brně. Tato každoroční akce má za cíl přiblížit vědu dětem a inspirovat je při výběru dalšího vzdělávání.

Hlavním organizátorem festivalu je Hvězdárna a planetárium Brno, ovšem na této akci jsou k vidění i programy připravené například Botanickým ústavem Akademie věd, fakultami VUT Brno, fakultami MUNI Brno, Moravským zemským muzeem, ZOO Brno, Univerzitou obrany a VIDA! Centrem. Naši žáci si tak mimo jiné mohli prohlédnout levitující magnety, elektronový mikroskop, 3D tiskárny, drony a roboty. Mohli si také vyzkoušet virtuální realitu, podívat se, jak se dělá předpověď počasí nebo se zapojit do některého z fyzikálních a chemických experimentů.

A co se líbilo samotným žákům? Šimonovi se líbilo laserové bludiště, Tomáš byl nadšený ze simulace virtuální reality ve vesmírné lodi, Davidovi se líbila ukázka zbraňové techniky zprostředkovaná Univerzitou obrany. Anička rozřazovala zdravé a nezdravé potraviny, Elišce se zase nejvíce líbil pokus s hořícími mýdlovými bublinami a Lucka si domů koupila živého šneka. A všem dohromady se nám líbilo divadlo vědy, kde nám zástupci VIDA! Centra předvedli, co dokáže statická elektřina.

Už teď se společně těšíme na konání příštího ročníku, který bude opět inspirací pro další třídy malých fyziků, chemiků a přírodovědců.