Exkurze AP na ZŠ speciální

V rámci dalšího vzdělávání naše paní asistentky vyslovily přání navštívit místní speciální školu ZŠ Školní a načerpat inspiraci pro práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

Protože máme na škole již 11 asistentek pedagoga v letošním školním roce, proběhla exkurze ve dvou dnech po skupinkách. Asistentky pedagoga se seznámily s provozem a specifiky vzdělávacího systému speciálního školství, získaly nápady a tipy na pomůcky, dozvěděly se hodně o terapiích využívaných v této škole a domluvily se na případné další spolupráci se ZŠ školní do budoucna.

Nejvíce paní asistentky zaujala terapeutická místnost Snoezelen a trampoterapie (terapie prováděná na trampolínách).

Chtěly bychom tímto poděkovat paní ředitelce a kolektivu ZŠ Školní za skvělou exkurzi a těšíme se na další spolupráci.