Úřad práce a Vinařství Volařík

Ve dnech 16.9. a 20.9.2024 se žáci 9.A a 9.B vydali na Úřad práce do Břeclavi a na exkurzi do Vinařství Volařík. Žáci měli příležitost se seznámit s informacemi o síti středních škol, oborech a formách studia a zároveň zodpovědně přistoupit k výběru další vzdělávací cesty.

Přednáška se obracela nejen na problematiky příjímacích zkoušek, ale i na typy středních škol. Žáci zjistili, co obnáší různé druhy povolání a co by měli během výběru zohledňovat. Přednáška všechny velice zaujala, nejen díky tomu, že se mohli aktivně zapojit.

Po výkladu nás čekal návrat do Mikulova. Zde však program nekončil. Čekala nás totiž ještě exkurze do Vinařství Volařík, kde jsme zjistili, jaké zákonitosti má práce vinaře, kam se posouvá moderní vinařina, a že i toto povolání má svá úskalí, které třeba nejsou na první pohled znát. Po tak vysilujícím dni, plném zajímavých poznatků, nás čekala zábavná aktivita, v podobě degustace moštů, kde jsme podle chutí museli rozeznat ony různé typy.

Tímto bych chtěl poděkovat paní Mgr. Lucii Kmentové za veškerou pomoc při výběru střední školy. Moc si toho vážíme. V neposlední řadě, děkuji paní učitelce Mgr. Lence Šebestové za doprovod na této exkurzi.

Za 9.B Matěj Jan Minařík