Jarmark 2021

Na naší škole máme mladé podnikatele! Žáci 6. B se před dvěma lety zapojili do projektu Abeceda peněz. Cílem celé akce bylo přiblížit dětem základy finanční gramotnosti: naučit se poznávat peníze, hospodařit s nimi, pracovat se vstupním kapitálem od České spořitelny a tento kapitál se pokusit znásobit. 

Projekt jsme tehdy započali exkurzí v ČS, kde nás pracovníci seznámili s chodem společnosti. Na základě těchto informací jsme založili naši fiktivní firmu s názvem Kutilové s.r.o. Začali jsme vymýšlet plán výroby a následně vyrábět produkty k prodeji. Štěstí nám ovšem nepřálo a školy se vzhledem ke Covidové situaci uzavřely. Věřili jsme, že se jarmark uskuteční v pátém ročníku, tedy v průběhu minulého školního roku, ale ani to nám bohužel nebylo přáno.

Naše snažení nakonec vyvrcholilo v úterý 21. 9. 2021. Celý předcházející víkend jsme s napětím sledovali předpověď počasí a konečně se na nás štěstí usmálo. Počasí bylo více než příznivé a po svědomité přípravě jsme mohli jarmark na školním hřišti uskutečnit. Sortiment byl různorodý – keramické výrobky, fotorámečky, tašky, prkénka, svíčky, stromečky z korálků a spousta dalších pěkných drobností. Zákazníky se to na hřišti hemžilo a díky dobré obchodní strategii byly téměř všechny výrobky vyprodány.

Zaplavil nás pocit radosti i úlevy. Projekt byl po všech stránkách náročný, ale svůj účel splnil. Ve světě finanční gramotnosti získali žáci nové zkušenosti i dovednosti a za vydělanou částku si budou moci naši mladí podnikatelé užít společný výlet, na kterém se musejí nejdříve domluvit.

Obrovská pochvala patří nejen žákům, ale i asistentkám Jitce Kočíkové a Tamaře Podsedníkové, které měly s žáky trpělivost a pomáhaly při výrobě upomínkových předmětů. Zároveň děkujeme České spořitelně za možnost zapojit se do projektu, vedení naší školy za podporu a kolegům i veřejnosti za hojnou účast.

Největší poděkování si bezesporu zasluhuje paní učitelka Mgr. Irma Hatzl, která si celý projekt vzala na starost a díky své obětavosti jej nakonec po dvou letech dotáhla k úspěšnému zakončení.  


Celou fotogalerii si můžete prohlédnout
ZDEAktualita je zařazená v kategoriích: