Do zahrady pro záhady

Do zahrady pro záhady se koncem září vypravili žáci 5. a 6. ročníku naší školy. Zúčastnili se výukového programu, který pro ně připravila paní PhDr. Eva Řezáčová ve spolupráci s Bc. Věrou Jungovou ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici v rámci projektu „Labyrint přírody a ráj zahrady“.

V nádherném prostředí děti objevovaly tajemství zahrad Stříbrné, Anglické, Vodní a zahrady Polostínů. Při plnění úkolů poznávaly jednotlivé druhy ovoce podle chuti, plody podle tvaru, pozorovaly vodní rostliny a živočichy, soutěžily v přípravě limonády z daných přírodních ingrediencí, zkrátka zábavnou formou práce ve skupinkách se dozvěděly spoustu zajímavých informací o tom, jak moc člověk ve svém životě přírodu využívá, že přírodu vnímáme všemi smyly a jak úžasně je rozmanitá. Báječnou atmosféru umocnilo připravené pohoštění a dobrou náladu podpořilo krásné počasí.

A jak den hodnotí sami žáci?
Nejvtipnější bylo, jak jsme běhali a plnili úkoly. (Honza)
Nikdy bych netušila, že existuje tolik rostlin, co se dají sníst. (Elen)
Nejvíc se mi líbilo, jak jsme dělali ten drink. Nejvíc mě bavil úkol s ochutnáváním, bála jsem se, že mi dají do pusy chilli, ale místo toho jsem dostala pěkně kyselý citrón. (Veronika).
Bavila mě soutěž dělání limonády. Prvně jsme nevěděli, co tam dáme, tak jsme tam dali bazalku, meduňku, a další věci. No, byl to přímo kouzelný den. (Ema).
S holkama jsme se hodně nasmály u pexesa. (Terka)
Líbilo se mně to hádání, co bylo v těch pytlíkách. (Matyáš)
Nejvíc se mi líbila ta krásná příroda, ve které jsme byli a musím uznat, že ovoce, které jsme ochutnávali, bylo úžasné. (Táňa)
Líbila se mi ta vodní stvoření, bylo to fakt super.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat těm, kteří tuto bezva akci připravili a těšíme se na další!

Celou fotogalerii můžete shlédnout