Den Země na 1. stupni

Ve čtvrtek 22. dubna 2021 celý svět oslavil DEN ZEMĚ, letos již po jednapadesáté. Veškeré oslavy ovlivnila aktuální situace týkající se proticovidových opatření a větší veřejné oslavy bohužel nebylo možné uskutečnit. V naší škole jsme se rozhodli připomenout si tento významný svátek a oslavy planety Země formou zábavné hry pro žáky 1. stupně během týdne prezenční výuky.

Společně s třídními učitelkami 2.A, 2.B a 3.B jsme připravily celkem 4 stanoviště, na nichž si žáci mohli vyzkoušet týmovou spolupráci, ukázat své vědomosti o přírodě, znalosti o různých zvířatech, a zároveň prokázat svou pohotovost i pozornost. Žáci soutěžili v malých skupinkách, které vznikly náhodným výběrem pomocí kartiček s různě uspořádanými symboly. Každá skupinka postupně plnila úkoly na jednotlivých stanovištích, jejichž název vycházel ze zadané aktivity:

1.
      Kdo chybí?
   2.      Kdo je navíc?
   3.      Hádej, kdo jsem?
   4.      Pexeso

I když jsme chtěli aktivity absolvovat na školních venkovních pozemcích, ne úplně příznivé počasí většinu z nás bohužel zahnalo do budovy školy. Ani zde jsme si ovšem nevedli špatně a díky tomu, že na škole v té době probíhala rotační výuka, nikoho jsme plněním úkolů a přebíháním mezi stanovišti nerušili. Pouze 2.B měla to štěstí, že mohla soutěžit na venkovním hřišti, přestože neplecha vítr se neustále pokoušel snahu všech narušovat.

Každá třída pak měla své vítěze i méně úspěšné, ovšem všichni dostali na závěr sladkou odměnu či malý věcný dárek.
Z mého pohledu se akce opravdu vydařila. Žáci plnili všechny úkoly s nadšením, plně se soustředili na jejich řešení, ve skupinkách mezi sebou pěkně diskutovali a ta trocha pohybu jim také přišla vhod. Všem gratuluji a milým kolegyním velice děkuji za spolupráci.

Eva Řezáčová

Odkaz na kompletní fotogalerii