Promítání 3D kina

Ve středu 27.1.2021 měli žáci 1. a 2. tříd možnost vydat se na neopakovatelnou výpravu zpátky v čase a doslova se přesunout mezi giganty Patagonie. Děti se seznámily s historií, vývojem i příčinami vymření největších známých dinosaurů na světě a také s neuvěřitelnými paleontologickými objevy moderní doby.

Projekt Digime - 3D tisk

Začátkem listopadu 2020 naše škola vstoupila do nové éry, a to do éry aktivního 3D tisku.

Sestavení 3D tiskáren

Dalším obrovským krokem v projektu Digime byla dodávka dvou tiskáren Original Prusa I3 MK3S. Pro získání většího vhledu do problematiky 3D tisku jsme zakoupili tiskárny v nesloženém stavu, které musely být nejdříve sestaveny, zkalibrovány, upgradovány a teprve poté se mohlo začít tisknout. První výtisky dle předpokladu nebyly úplně top, ale nadšení bylo obrovské.

Návrhy 3D modelů a 3D tisk

V souvislosti s projektem Digime jsme se začali zajímat o softwarovou stránku 3D tisku ještě před dodávkou tiskáren.

3D pera

Prostorovou činnost v rámci projektu Digime jsme zahájili modelací pomocí 3D per. Práce to byla velice zajímavá, ale nikterak snadná, o čemž se přesvědčili všichni projektoví deváťáci. Tvořili jsme jednoduchá prostorová tělesa a fantazií inspirované objekty.

Projekt Digime - Plovák s pulzním motorem

Projektovou činnost jsme z důvodu opoždění dodávky nezbytného materiálu (Covid 19) započali konstrukcí modelů jednoduchého plováku s pulzním motorem. K sestrojení plováku nám postačil polystyren a pulzní motor jsme vyráběli ze skleněné nebo měděné trubičky. Energii v obou případech dodávala „turbo“ čajová svíčka.

• od 16.12.2020

Projekt Digime - 3D tisk