Školu navštívila Mikulášská družina

Po spoustě měsíců, kdy jsme museli zůstat sami doma, navzájem se nestýkat, nenavštěvovat se, přišla doba, kdy je sice spousta dospělých i dětí nadále nemocných, nicméně i přesto mnoho z nich má zájem udržovat adventní i vánoční tradice. A tak v pondělí 6. 12. 2021 prošla naší školou početná Mikulášská družina.

Po povinném testování hned čerti a andělé se svatým patronem vyrazili do 0. ročníku a tříd 1. a 2. stupně ZŠ. Kouzelné bytosti rozdávaly radost, rozhřešení i poučení. Čerti jen tak hříchy neodpouštěli a bezpečně rozpoznali všechny zlobivé děti, jak jim napověděly jejich třídní učitelky. Nezbedové zpytovali své svědomí a slibovali, že se určitě polepší.

Andělé s Mikulášem byli však shovívavější, všem dětem za básničky i písničky rozdávali sladkosti. Na nadílce se rovněž podílela Mikulovská rozvojová, s. r. o., za což jí děkujeme.

Velkým překvapením se stala školní jídelna na naší škole, kdy všichni její zaměstnanci v přestrojení za čertíky, skřítky a jiné kouzelné bytosti, vydávali stravu nevšedních názvů – Mikulášská mlhovina s pekelným chlebem, Ragú z roztrhaných čertů, či Pekelný dráb. Mnozí ze strávníků jídelny byli jistě překvapeni, a tak si nechali nandat plné talíře a jistě si pořádně pochutnali.

Všichni máme radost z krásného vydařeného mikulášského dne a doufáme, že rozhodně nebude poslední.

Více fotografií ke shlédnutí ZDE