Sportovní setkání tří škol

Dne 6. června vycestovalo 12 sportovně nadaných žáků z osmých a devátých tříd ZŠ Hraničářů do Budišova u Třebíče na šestý ročník sportovního setkání tří škol, aby reprezentovali svou školu v různých sportovních aktivitách. Zde své síly změřili se žáky ZŠ Žarošice a právě s hostující ZŠ Budišov. Jako velká podpora s nimi jeli páni učitelé Kadlčík a Odehnal.

Hned první den už jsme zažili spoustu dobrodružství. Tahali jsme koštýřem, jezdili na koloběžkách, házeli na koš, hráli fotbal, při kterém si mohl náš podporující pan učitel Odehnal vyřvat hlasivky, a vrcholem celého dne byla procházka neodolatelně voňavým kravínem. V noci jsme měli masáž celého těla za pomoci tvrdých podlah ve třídě, kde jsme nocovali.

Druhý den nás čekalo celkem 7 disciplín. Ráno jsme začali pexesem a dopoledne jsme hráli softbal, ale bohužel nám nevyšlo počasí, takže jsme softbal nedohráli. Přesto jsme se neflákali a přesunuli jsme se do tělocvičny. Tam jsme stihli krosový běh, přeběhy v družstvech, skoky přes švihadlo a dribling na pingpongové pálce, kde jsme zabodovali nejvíce. Den jsme zakončili náročnou logickou hrou, což byly piškvorky.

Poslední den nám zbývala už jen poslední disciplína, skrytá čísla, kdy nás zkoušeli, jestli si dokážeme zapamatovat číslo i barvu dohromady a zkusit tato čísla pod kužely umístěnými po celé škole najít. Po splnění tohoto posledního úkolu následovalo velmi napínavé celkové vyhlášení, kdy jsme obsadili krásné 3. místo.

Za celý tým chceme moc poděkovat ZŠ Budišov, že si pro nás připravila nabitý program a za naše výkony nás odměnili výborným jídlem. Domů jsme si dovezli spoustu zážitků a úsměv na tváři.

Za reprezentující tým Berenika Babicová 9. A

Podívejte se na naši
fotogalerii. Opravdu jsme se snažili. :)