Pomáháme přírodě

Přírodní rezervace Svatý kopeček je turisty, ale i místními obyvateli, hojně navštěvovaným místem. Ne všichni výletníci se však chovají k přírodě ohleduplně a často v ní zanechávají nepořádek. Žáci naší školy se rozhodli znečištěné přírodě pomoci a zbavit ji odpadků.

V neděli 9. 10. 2022 se naši čtvrťáci s nadšením připojili k akci „Pomáháme přírodě”, kterou již tradičně zorganizoval Petr Dohnal (kouč a trenér dětí, Kondiční a silové tréninky Mikulov) ve spolupráci s CHKO Mikulov. Na Svatém kopečku a jeho přilehlém okolí tak děti a další dobrovolníci posbírali značné množství smetí. Odměnou pro pilné a pracovité děti bylo příjemně strávené nedělní dopoledne se svými rodiči, kamarády a pančelkou, a také úžasná procházka slunečnou podzimní přírodou.

Všechny pracovité děti si zaslouží pochvalu za velmi prospěšnou činnost a jejich rodičům děkuji za bezvadnou spolupráci.

V. Ondrůjová

Více fotografií v naší